Головна Цікаво Фіксатори зап’ястя: що це таке і коли вони потрібні

Фіксатори зап’ястя: що це таке і коли вони потрібні

5112

Променевозап’ястний суглоб має складну будову, він крихкий і легко травмуються. У деяких випадках йому потрібна додаткова підтримка, щоб уникнути пошкоджень або швидше відновитися після них.

Для чого використовуються ортопедичні конструкції

При заняттях спортом вони виконують захисну функцію, надійно фіксують суглоб і створюють підтримку для активно працюючих м’язів. Зап’ясті залишається таким же рухливим і дозволяє виконувати будь-які дії. Виріб рівномірно розподіляє навантаження, знижує її при різких рухах, знімає больові відчуття і набряки.

Бандаж на променезап’ястковий суглоб – незамінний елемент на тренуванні з легкої і важкої атлетики, баскетболу, тенісу.

Інші показання для носіння фіксаторів зап’ястя:

  • хронічні захворювання сполучної тканини (артрити, артрози);
  • травми (удари, переломи);
  • синдром зап’ястного каналу (тунельний синдром);
  • відновний період після травм;
  • підвищене навантаження на суглоб, пов’язана з професією (музиканти,
  • будівельники, водії, спортсмени).

Види ортопедичних виробів

По виконуваних функцій вони бувають еластичні і жорсткі.

Для профілактики травм, загострення хронічних захворювань використовуються еластичні бандажі для лучезапястного суглоба. Їх дія спрямована на забезпечення належної фіксації та тиску. Рухи залишаються вільними, лише кілька обмежується їх амплітуда.

Жорсткий ортез на променезап’ястковий суглоб має більш складну конструкцію. В його основі лежить міцний каркас з пластика. На відміну від еластичного, він повністю паралізує суглоб. Сфера застосування: в відновлювальний період після перелому, вивиху, операції. Його використання дозволяє покращити перебіг реабілітаційний періоду і зменшити його тривалість.

Комбіновані моделі включають в себе елементи двох попередніх видів. Їх основа не пластикові каркас, а еластичний матеріал, до якого додатково кріпляться жорсткі конструкції. Такий виріб підбирається індивідуально з урахуванням наявних захворювань або травм.

Як правильно вибрати фіксатор лучезапястного суглоба

Носіння таких конструкцій призначається лікарем-ортопедом. Він точно визначить вигляд виробу, модель і розмір. Вони відрізняються між собою ступенем жорсткості, фіксації і тиску, тому підбір і перша примірка повинні здійснюватися в присутності фахівця.

При покупці враховується діаметр зап’ястя і, якщо передбачена фіксація пальця, розмір кисті. Правильний розмір буде забезпечувати хороший кровообіг в кінцівки і не дозволить виробу перетиснути кисть.

Для виготовлення променезап’ясткових бандажів і ортезів використовуються еластичні матеріали з хорошими повітро-і водопроникними властивостями. Це можуть бути синтетичні і натуральні волокна. Виріб добре зберігає свою форму, легко піддається пранню і догляду.

Як носити фіксатор

Терміни і режим використання конструкції строго призначається лікарем. Після серйозних пошкоджень носити променезап’ястковий ортез потрібно практично безперервно, за винятком часу проведення гігієнічних процедур (після узгодження з фахівцем).

Бандаж на зап’ясті може використовуватися в повсякденному житті для профілактики травм.

Спільний вибір з лікарем ортопедичних виробів для суглоба і відповідальний підхід до його носіння допоможе швидко відновитися після ушкоджень і уникнути їх в активного життя.