Головна Цікаво “Голова ОДА оголошує відкриту ворожнечу волинянам”, – Ірина Вахович

“Голова ОДА оголошує відкриту ворожнечу волинянам”, – Ірина Вахович

1651

Наміри виконавчої влади скасувати рішення обласної ради про обласний бюджет голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Ірина Вахович називає повним абсурдом. Про це вона заявила у програмі “На часі” ТРК “Аверс”.  “Як на мене це – не порядно! Такі дії не в правилах цивілізованого світу.  Це – передвиборча компанія.  Головна ціль – інформаційна атака на обласну раду.  Ціна – потреби волинян. Головний ризик в тому, що  хворі не можуть звернутися до депутатів за матеріальною допомогою. Адже фінансуватимуться тільки захищені статті бюджету за тимчасовим кошторисом”, – цитуємо Ірину Вахович.

Голова бюджетної комісії обласної ради вважає, що ОДА   безпідставно шукає порушень у процедурі прийняття головного кошторису області. При цьому вона нагадує, що після сесії обласна рада виконала надзвичайно важку роботу, самотужки підготувавши рішення про обласний бюджет. “Вперше за три роки каденції департамент фінансів не готував цього рішення. Вочевидь, це відбулося з прямої вказівки голови  ОДА Олександра Савченка. Бюджет готували профільна комісія та працівники виконавчого апарату обласної ради. Простішою мовою: декілька людей виконали те, що робить армія чиновників багатоповерхової будівлі департаменту фінансів ОДА. Відкритим залишається питання: а за що ж тоді отримують зарплату  державні посадовці?” – цікавиться Ірина Вахович.

Депутат  наголошує, що обласна рада робить все для того, аби співпраця з виконавчою владою була конструктивною. Зокрема,  в правильному руслі  відбулися бюджетні слухання, на які приходили посадовці ОДА та чули про ті проблеми, які там озвучувалися. Нагадуємо, під час слухань депутати виявили  потребу на 730 млн грн обласного бюджету на вирішення нагальних проблем обласних комунальних закладів та регіональних програм.

Ірина Вахович вкотре пояснює, що за основу рішення про обласний бюджет був проголосований проект, внесений і розроблений ОДА.  “Ми погодилися на майже 99,5 % розподілу видатків. Коригування зовсім невеличке, але воно викликало в голови ОДА особистий супротив. Це – надумані моменти. Дві гілки влади не повинні доводити до протистояння і з’ясовувати, хто головніший. Якщо ми разом працюємо, то є результат для волинян. А зараз сіється розбрат”, – прокоментувала ситуацію Ірина Вахович.

Нагадуємо також, що сьогодні депутати обласної ради спрямували голові ОДА Олександрові Савченку  звернення, у якому закликають його прийняти зважене рішення та відкликати позовну заяву, з метою відновлення нормальної життєдіяльності Волинської області. “В іншому випадку, ми будемо змушені звернутися до Президента України, Кабінету Міністрів з метою захисту конституційних прав волинян та інформування про Вашу антидержавну діяльність”, – йдеться у зверненні.

Відкритий лист також спрямовано до суддів Волинської області, у якому депутати закликають служителів Феміди не приймати незаконного рішення та не скасовувати рішення про бюджет області.