Всі ми, звичайно, знаємо, що подають червоне до м яса, а біле — до риби. Але все одне ряди пляшок в магазині приводить вас в здивування? Скористайтеся нашими порадами, і ви точно знайдете істину у вині.
Червоне чи біле? Жінці або солодке? А може бути, ігристе? Щоб розбиратися у винах, необов’язково освоювати професію сомельє. Навчися підбирати ідеальний напій з допомогою наших рекомендацій.
Азбучні істини
Висока ціна — не показник якості. «Буває, виробники серйозно витрачаються на особливий виноградник або витримку в дубових бочках, — каже Володимир Перельман, власник винних барів I like bar і I like wine. — Але існує і рекламна складова. Краще вибирати вина не самих розкручених брендів та регіонів — так більше шансів дотримати баланс «ціна-якість». Купуй алкоголь у спеціалізованих магазинах. Зверни увагу на ті, як зберігаються пляшки. Вони не повинні стояти під прямими променями сонця або перебувати поруч з джерелами тепла — у спечу напій псується, нагадують автори книги «Вино. Практичний путівник» Мадлен Пакетт і Джастін Хеммек. Критичною вважається температура 28 градусів. Пам’ять пам’ятай про це, коли залишаєш пляшки надовго в шафі. Як би тобі не хотілося з видом експерта виголошувати щось на кшталт «Шато-марго 2005 року», не женися за «історичними рідкостями». «Коли вино коштує менше 2500 рублів за пляшку, йдеться про напої на кожен день. Він повинен бути молодим, не старше 5 років», — пояснює Перельман.
Хімія і життя
Виробництво вина — процес складний, але деякі його тонкощі варто знати не тільки профі, але й тобі. Мадлен Пакетт і Джастін Хеммек розповідають, що напої, створені в холодному кліматі (наприклад, у Німеччині), кисліше, ніж з теплих куточків Землі: при низьких температурах лоза гірше дозріває. На терпкість впливають таніни — хімічні сполуки, присутні в шкірочці й кісточках винограду. У червоних вин більш насичений смак, а при виробництві білих шкірку видаляють. Певні види ягід містять більше танінів, і вироблене з них вино завжди легше. Наприклад, піно-нуар не так насичено, як каберне-совіньйон.
Вибери мене
Червоне — до м яса, біле — до риби, цей принцип «працює». Серед сортів існують «універсальні солдати». «На мій погляд, піно-нуар або шпетбурґундер, як його називають у Німеччині, ідеально підходить майже до всього, — ділиться досвідом Перельман. — Його тонка кислотність підтримає будь-яку страву з птиці, м яса. Серед білих я б вибрав рислінг, воно поєднується з морепродуктами, салатами, сирами і навіть куркою». Щоб не помилятися, скачай додатки Vivino або Hello Vino, де ти знайдеш інформацію про найбільш популярних напоях і рекомендації по поєднанню.
ЩО НА ВЕЧЕРЮ?
МОРЕПРОДУКТИ: «друзі» дарів моря — білі ігристі та вина (піно-грі, совіньйон-блан);
РИБА: до тунець або лососеві подавай шардоне, до білої риби — рислінг або шаблі;
БІЛЕ М’ЯСО: доуріца поєднується з білими (шардоне), і з червоними винами (мерло), і з розі;
ЯЛОВИЧИНА: ідеальная пара — сухі червоні вина каберне-совіньйон або шираз;
СВИНИНА: до цього м яса сомельє рекомендують червоні сорти котдю-рон і к’янті.
БАРАНИНА: ягня краще всього поєднується з каберне та іспанської рьохою.