Головна Цікаво Як правильно доглядати за зимовим гардеробом: пуховиками, светрами і колготками?

Як правильно доглядати за зимовим гардеробом: пуховиками, светрами і колготками?

1959

Короткий посібник по догляду за теплим одягом: як прати і чистити?

ПУХОВІ КУРТКИ

Коли прати: двічі за сезон.

Інструкція: не варто прати пуховики занадто часто, т. к. машинне прання пошкоджує пуховий наповнювач, всередині пір’ячко просто ламаються і облазити. Періть пуховики у холодній води з засобом, що не містить відбілювача (краще гелем для прання). Хімчистка та відбілювачі роблять пух менш пишним.

Що ще потрібно знати? Якщо після прання ваш пуховик розм’як і втратив форму, підсушіть його в барабані пральної машини з трьома чистими тенісними м’ячами. Щоб розбити злиплий при пранні пуховика пух, намагайтеся ретельно висушити річ, навіть якщо одного машинного циклу недостатньо.

ОДЯГ З ФЛІСУ

Коли прати: після 6-7 носок.

Інструкція: Флісова тканина потребує особливого догляду. Щоб ворс залишався м’яким яким і пухнастим (не електризувався, не збирався котушки і не тріщав), виверніть річ навиворіт і періть з промовами того ж кольору. Не кладіть фліс разом з ворсистим промовами, наприклад, з рушниками. Використовуйте додаткове полоскання, щоб змити всі миючі засоби.

Що ще потрібно знати? Якщо флісова тканина має водовідштовхувальне покриття, а це трапляється досить часто, не використовуйте кондиціонери для білизни, тому що смороду зменшують властивості покриття. Щоб з флісовою кофтинки легко видалити шерсть домашніх тварин, просто проведіть по тканині мокрою гумовою рукавичкою.

ШАПКИ, ШАРФИКИ ТА РУКАВИЦІ

Коли прати: 3-5 разів за сезон.

Інструкція: Багато хто з нас не приділяють особливої уваги правильному догляду за вовняними аксесуарами. Це зовсім не правильно, тому що шкірні виділення, парфуми, косметика, бактерії та мікроби постійно збираються на рукавицях, шапочках і шарфах. Тому періть їх по можливості частіше, вовняні речі — руками, а шкіряні рукавички здавайте в хімчистку.

Що ще потрібно знати? Ніколи не залишайте рукавички в кишенях. Вони вбирають вологу з ваших рук, тому повинні добре просихати, інакше почнуть пахнути вогкістю.

КОЛГОТКИ

Коли прати: після однієї шкарпетки.

Інструкція: Правильно прати колготки руками, але теплі і щільні — можна праи і в машині в спеціальному мішечку.

Що ще потрібно знати? Не можна сильно віджимати колготки і сушити їх на батареї.

ЗАМШЕВІ І ШКІРЯНІ КУРТКИ

Коли прати: один раз в сезон.

Інструкція: насправді шкіряні вироби прати не можна, а потрібно віддавати в гарну хімчистку, де є гарантія, що річ не зіпсують. Але негайно позбавлятися від окремих цяток можна з допомогою спеціальних засобів. А вироби із замші обробляти спеціальною щіточкою, піднімаючи ворсинки і видаляючи пил або розводи від крапель води.

Що ще потрібно знати? Захищайте одяг від попадання на неї косметики та парфумів, закриваючи шию шарфом. Не перевантажуйте кишені куртки, це їх деформує. Не зберігайте куртки в пластикових контейнерах і целофанових пакетах.

Как правильно ухаживать за зимним гардеробом: пуховиками, свитерами и колготками?

СПОРТИВНІ ШТАНИ І ЛЕГІНСИ

Коли прати: після 1-3 носок.

Інструкція: Якщо ви не займаєтеся в штанах спортом, то необов’язково прати їх щоразу. Перед пранням виверніть їх навиворіт і виперіть в холодній води. Дорогі штани краще не сушити в барабані пральної машини.

Що ще потрібно знати? Хочете, щоб штани не розтягувалися між шкарпетками? Купуючи нові, перевірте ярличок. Якщо вони зроблені з 100%-ного бавовни, швидше за все, вас чекають відтягнуті коліна. В склад тканини повинно входити хоча б 2% еластану.

ШТАНИ ТА СПІДНИЦІ

Коли прати: після 5-7 носок.

Інструкція: Теплі зимові тканини (твід, вовна і вельвет) практичні і не вимагають частих прань. Але прати в домашніх умовах досить складно, краще здавати в хімчистку.

Що ще потрібно знати? Спробуйте трохи оживити тканину і зробити його яскравішим. Змішайте горілку з водою в пропорції 1:2, налийте розчин в пульверизатор і побризкати наряд. По‑перше, ви вб’єте неприємні запахи, а по-друге, зробите антибактеріальну обробку.

КОРИГУВАЛЬНА БІЛИЗНА

Коли прати: після 1-3 носок.

Інструкція: Якщо не хочете прати вручну, можна покласти білизну в сітчастий мішок і прати на делікатному режимі у холодній води.

Що ще потрібно знати? Не додавайте кондиціонер для білизни під час прання коригуючої білизни. Він може знизити еластичність тканини. Сушіть білизну, розклавши його на чистому рушнику.

Как правильно ухаживать за зимним гардеробом: пуховиками, свитерами и колготками?

ВОВНЯНІ ПАЛЬТО

Коли прати: 1-2 рази за сезон.

Інструкція: Якщо ви носите пальто кожен день, доведеться освіжити його двічі, щоб воно не виглядало тьмяним і заношеним. Вихідна пальто здайте в хімчистку в кінці сезону, перед тим як прибрати його на довге зберігання. Регулярно користуйтеся щіткою, щоб видаляти пил і бруд. А комірець і манжети протирайте за допомогою м’яких якої ганчірочки і рідкого мила.

Що ще потрібно знати? Щоб одяг не вбирала неприємні запахи, вішайте її не в переповненому шафі, а в тих місцях, де циркулює повітря. Наприклад, на відкритій вішалці біля входу. Освіжити тканина може роликовий липка щітка з додаванням ароматизатора.

Как правильно ухаживать за зимним гардеробом: пуховиками, свитерами и колготками?

СВЕТРИ

Коли прати: після 2-5 носок.

Інструкція: Бавовна, шовк і кашемір — більш делікатні тканини, тому прати їх треба після 2-3 разів. Шерстяні, акрилові і поліефірні светри можна носити довше. До речі, вовна володіє натуральним властивість відштовхувати бруд, пилок і рідини. У будь-якому випадку при пранні завжди дотримуйтесь інструкцій на етикетці.

Що ще потрібно знати? Ручне прання — самий підходящий варіант, але при бажанні светр можна здавати в хімчистку.