Головна Цікаво Які засоби побутової хімії ні в якому разі не можна змішувати між...

Які засоби побутової хімії ні в якому разі не можна змішувати між собою?

456

Ці кошти доступні, ефективні і дуже часто застосовуються в побуті. Але якщо використовувати їх разом (навмисно або випадково), це може призвести до неприємних наслідків. Запам’ятовуйте, що не можна змішувати.

Ганна Залеська

Ми часто думаємо, що якщо доповнити один засіб іншим, ефект буде краще. Найчастіше це не так. Є речовини, які вступають між собою в хімічну реакцію, їх поєднання стають небезпечними. Тому краще не влаштовувати вдома хімічних дослідів.

Засіб для чищення труб + Засіб для чищення труб = вибухонебезпечну речовину

Какие средства бытовой химии ни в коем случае нельзя смешивать между собой?

Ніколи не пробуйте один засіб відразу ж після іншого. До складу таких засобів для усунення засмічень входять хімічно активні речовини, які можуть пошкодити систему каналізації і навіть вибухнути.

Замість цього використовуйте тільки один засіб, причому суворо дотримуючись дозування і кількість часу впливу. Якщо воно не спрацювало, не потрібно відразу пробувати інше. Краще викликати сантехніка.

Перекис водню + Оцет = Надоцтова кислота

Какие средства бытовой химии ни в коем случае нельзя смешивать между собой?

Можливо ви чули про те, що в якості профілактики та дезінфекції можна обприскувати фрукти і кухонну стільницю оцтом, а потім перекисом водню. Експерти считают, що цей спосіб має право на існування, якщо після використання оцтового розчину протерти поверхні насухо. А вісь змішувати оцет і перекис разом в одній ємності не варто. З такої суміші виходить надоцтова або пероксиуксусная кислота, що відноситься до групи сильних окислювачів. В принципі, вона не небезпечна для життя, але дуже їдкий і пожежонебезпечна. При контакті може подразнювати шкіру, очі та дихальні шляхи.

Хлорний відбілювач + Оцет = Газоподібний хлор

Какие средства бытовой химии ни в коем случае нельзя смешивать между собой?

Комбінація здається дуже дієвим засобом для дезінфекції. Насправді з’єднання єднання утворює токсичний газоподібний хлор, що навіть при низьких рівнях концентрації, може викликати кашель, проблеми з диханням, печіння і сльозотеча.

Хлорний відбілювач + Аміак = Хлорамін

Какие средства бытовой химии ни в коем случае нельзя смешивать между собой?

З’єднання єднання утворює токсичний газ хлорамін, який викликає схожі симптоми, що і попереднє з’єднання єднання, а також задишку і біль у грудях. Навряд чи вам прийде в голову змішувати ці два засоби в побуті, але варто звернути увагу, що аміак або нашатирний спирт дуже часто перебуває у складі засобів для миття вікон і дзеркал. Не поєднуйте їх з засобами, що містять хлор.

Хлорний відбілювач + Спирт = Хлороформ

Какие средства бытовой химии ни в коем случае нельзя смешивать между собой?

Про це речовині ми всі знаємо з фільмів. Викрадач притискає до обличчя своєї жертви хустку, змочену в хлороформі, і через хвилину людина падає без почуттів. Вдома складно домогтися такого ефекту, але комбінація спиртовмісних і хлоровмісних засобів може запросто викликати головний біль і запаморочення.

Тому, ще одне правило: ніколи не змішуйте хлорний очищувач з чим-небудь, крім чистої води. Засоби для очищення вікон, очищувачі унітазів і т. д. можуть містити речовини в складі яких є нашатирний спирт і кислоти, які не повинні бути змішані з хлором.