Головна Цікаво Як вишиватники воюють на шацьких озерах з дітьми

Як вишиватники воюють на шацьких озерах з дітьми

6308

Цей інцидент трапився минулого тижня на території бази відпочинку «Ме­дик», що біля озера Пісочне. Починався новий день. 17-річна дівчинка-про­давець, відчинивши одну з торгових точок, протирала пил на полицях. Щоб було веселіше працювати, ввімкнула музику на мобільному телефоні. На її не­щастя, з нього зазвучали російськомовні пісні.

Що це таке?! В моїй Україні війна, а ти кацапські пісні слухаєш? – ця фраза, сказана кремезним чолов’ягою, який опинився поряд із дівчинкою, заслуговувала б на схвалення, якби не одне але.

Відпочивальник штовхнув дитину в груди, обізвав сепаратисткою, а про­дав­цеві сусідньої ятки сказав:

– Запиши мого телефона, подзвониш, як та с..ка ще прийде.

Дівчинка розплакалася і в стані шоку зателефонувала власнику торгової точки. Останній прихопив із собою міліцію і приїхав на місце події. Почалися розборки. Задля більшої переконливості своїх слів чолов’яга привів із собою ще двох здорованів, став бити себе в груди і розповідати, який він патріот: стояв на Майдані, возив у зону АТО бронежилети. Останній аргумент був убивчим:

– Свідків, що я її вдарив, немає. Може, це вона на мене руку підняла.

Той, хто в час жорстокого протистояння на сході країни приїхав погріти жи­вота на шацьких пляжах, виявився… одним з організаторів Самооборони міста Львів. Хто-хто, а він заслужив на відпочинок, тим більше, що й тут випадає можливість проявити свій «патріотизм», а насправді показати зверхність над шачанами (гонорові львів’яни завжди були такими) нахамити у відповідьна їхню гостинність і, прикрившись високими фразами, підняти руку на дитину. А міг би просто зробити зауваження дівчинці і пояснити доступними для неї словами, чому в час, коли росіяни-терористи вбивають українців, слід видаляти з телефонів російську попсу.

Вишиватник. Цей термін, який я не так давно відкрила для себе, якнайкраще характеризує львівського самооборонівця. За патріотичними фразами, пра­порцями і вишиванками ховається душа боягуза. Такі не підуть відстоювати цілісність України, вони в глибокому тилу воюють з дітьми.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.