Головна Цікаво Каретка для талі – універсальне рішення для переміщення вантажів

Каретка для талі – універсальне рішення для переміщення вантажів

2584

Для підвищення функціональності ручних ланцюгових талів, всіляких захоплень і інших вантажопідйомних механізмів застосовується каретка для талі (кішка, візок). Застосування візків для талей у виробничому процесі дозволить прискорити технологічні операції і переміщення вантажів в цехах, складах, ремонтних майстерень. До каретці зазвичай підвішуються ручні ланцюгові талі, що дозволяє з статичних механізмів створити пересувні системи підйому / переміщення вантажів в горизонтальному положенні.

Використання каретки і талі в комплекті є недорогим рішенням для організації будівельних, монтажних і демонтажних робіт в порівняння з електротельфером і кран-балками. Конструктивно каретка складається з двох бічних частин, з’єднаних за допомогою шворня, який, в свою чергу, дозволяє регулювати відстань між боковинами для можливості установки під балки, двутаври різного профілю. У деяких моделях кішок, регулювання зазору здійснюється за допомогою сталевих шайб, які зазвичай йдуть в комплекті поставки разом з візком. На шворні розміщується пластина з вушком, за яку фіксується гак талі або лебідки.

Види і особливості візків для талей

Умовно всі візки для талей можна розділити на 2 категорії:

  • Каретки з ланцюговим приводом – візок управляється з підлоги за допомогою протягування тягового ланцюга. Це дорожча, але зручна і практична модель, що забезпечує легкість в монтажі і обслуговуванні. Каретки широко представлені на українському ринку в діапазоні вантажопідйомності від 1 до 10 тонн. Містять у собі функції регулювання для установки під різний профіль несучої конструкції.
  • Каретки без приводу (холості) – дешеві і прості в конструкції пристрою для горизонтального переміщення вантажів. Транспортування вантажу на холостий каретці відбувається за допомогою його проштовхування (необхідно докласти чималих зусиль) в одному з двох напрямків. Також мають функцію регулювання під монтаж на несучу конструкцію.

Критерії вибору візки для ручної талі

Вибираючи візок на сайті takelag-system.com.ua, необхідно враховувати кілька важливих моментів, які дозволять заощадити на покупці, продовжити термін служби і підвищити рівень безпеки в процесі експлуатації механізму:

  • Вантажопідйомність – найважливіший показник у виборі каретки. НЕ використовуйте механізм на межі своїх можливостей, а краще вибрати з запасом.
    Мінімально-допустимий радіус кривизни балки (1,3-2,6 м) – дозволяє забезпечити нормальне переміщення візка по монорельсу.
  • Ширина (профіль) балки (від 75 до 175 мм) – показує, на який номер балки можна встановити каретку.
  • Виробник візка – рекомендуємо купувати перевірені китайські бренди, а якщо дозволяє бюджет, то краще вибрати такі виробники, як Haklift, ABLE і інших перевірених постачальників.