Головна Цікаво Ходунки або інвалідний візок — що вибрати?

Ходунки або інвалідний візок — що вибрати?

378

Здорові люди здатні ходити в будь-якому напрямку, не прикладаючи зайвих зусиль. Вони навіть не задумуються, яким чином це роблять. А от для людей з інвалідністю, похилого віку кожен рух може даватися складно. Іноді навіть пройтися від ліжка до вікна — просто мука.

Щоб старенька людина, хворий або інвалід не залежали повністю від сторонніх осіб, а могли пересуватися, для них варто купити у магазині медтехніки крісло-коляску чи медичні ходунки для дорослих. У такому разі їм не доведеться чекати, доки рідні матимуть час, щоб допомогти підійти до вікна, вийти на прогулянку у двір. Частково проблему буде вирішено.

Що вибрати

Вибираючи для людей з обмеженими можливостями засіб, що сприяє самостійному пересуванню, важливо врахувати:

  • особливості захворювання або травми;
  • загальний стан пацієнта;
  • його вік;
  • місце, де експлуатуватиметься засіб;
  • особливості конструкції.

Хтось зможе самостійно ходити, спираючись на медичні ходунки чи ролатори для інвалідів, тоді як іншому доведеться пересуватися за допомогою візка.

Види й особливості медтехніки для пересування інвалідів

Після травми опорно-рухового апарату пацієнту складно самостійно пересуватися. Така ж проблема стоїть і перед старенькими людьми, з вродженими та набутими захворюваннями, які перенесли операції. Щоб спростити ситуацію, для них в інтернет-магазині Baldinelli можна придбати:

  • Ходунки для людей похилого віку, перевагами яких є компактні габарити, невелика вага, можливість регулювати висоту. Вони можуть бути оснащені колесами, сидінням, невеликим кошиком для речей.
  • Крісла-коляски з механічним або електроприводом, на яких самостійно здатні переміщатися люди з частковою втратою активності. До їхніх плюсів відносять можливість хворого не чекати допомоги від рідних або доглядальниць.
  • Крісла-каталки для інвалідів, на яких хворий переміщається за допомогою супроводжуючого. Вироби застосовуються в умовах стаціонару (служать для успішної реабілітації людей у післяопераційний період, після травм), у будинках для літніх людей (для тих, хто не може користуватися медтехнікою без сторонньої допомоги) і на дому.

У продажу можна знайти також такі засоби для транспортування інвалідів, як спеціальні скутери і велосипеди.

Що вибрати для дому

Крісла-каталкии мають спрощену конструкцію, нескладну гальмівну систему. Вони підходять для людей, які не можуть обходитися без сторонньої допомоги. Сидіння і спинка засобів оббиті шкірою або щільною тканиною. Деякі моделі доповнюються санітарним оснащенням.

Не надто складною є й конструкція візків, на яких інваліди можуть самостійно пересуватися по дому. Під час покупки важливо враховувати їхні габарити Засоби повинні легко проходити у двері, не бути затісними або надто вільними для користувача.

Ходунки для реабілітації підходять пацієнтам, здатним ходити, але які при цьому відчувають певні труднощі. Пристрої з регулюванням висоти та неслизькими опорами допоможуть пересуватися пацієнтам після операцій та травм, людям похилого віку.

Засоби для вуличних умов

Призначені для вулиці крісла-коляски мають посилену конструкцію, більш стійкі. Їхній каркас виготовляється переважно із сталі. Пневматичні колеса не бояться навантажень, здатні забезпечити маневреність та амортизацію незалежно від дорожнього покриття.

Зручний варіант — електроколяски. Керувати ними просто за допомогою джойстика. Серед варіантів є спортивні та активні моделі, що дозволяють не відмовлятися від повноцінного життя. Пацієнтам, які мають достатньо сили, можна придбати конструкцію на механіці.

Зручними для людей із частковою руховою активністю у вуличних умовах є ходунки на колесах для дорослих. Вони нагадують звичайні конструкції, але додатково оснащені колесами, що спрощують рух.