Головна Цікаво Колеса для самоката: які бувають

Колеса для самоката: які бувають

1074

Колеса у самокаті — важливий елемент. Їхньому стану потрібно приділяти особливу увагу при виборі транспорту та при догляді за ним. При інтенсивному використанні їх вистачає на 2-3 сезони, потім їх потрібно змінювати. Які треба обрати та що від цього залежить — розберемо далі.

Кількість коліс транспортного засобу

Від їхньої кількості залежить швидкість руху, маневреність, стійкість. На ринку зустрічаються чотири варіанти моделей: дво-, трьох- та чорирьохколісні. Перші — зручні для будь-якого віку та статі, найпоширеніші дитячі самокати у Львові та інших великих містах саме на двох колесах. На двоколесних легко кататися й виконувати екстремальні трюки. Вони моментально набирають швидкість та мають відмінні показники маневреності. Проте щоб добре кататися на них потрібно відпрацювати вміння тримати баланс – це актуально вже для старших діток, підлітків та дорослих.

Триколісні — представлені дитячими моделями. На них може їздити малеча з півтора року, бо не треба докладати зусилля для втримання рівноваги. Але поступаються у маневреності та швидкості.

Останній тип зустрічається досить рідко. Вони максимально стійкі, але погані в керуванні. Якщо дитині незручно на інших моделях, підійдуть такі.

З якого матеріалу кращі

Більшість складних самокатів випускають з поліуретановими колесами. Їх легше розігнати, рухаються прудко та гарно тримають швидкість. Вони не створюють зайвого шуму, надійні та довго експлуатуються. Придбати на заміну легко, продаються скрізь, в тому числі і в інтернет-магазині Алло.

З надувними колесами рух на транспорті м’якший, легше долати нерівності дороги. Зазвичай великих розмірів. Для малечі не підходять, бо їздити на них важко. Крім того, необхідно постійно мати з собою насос, на випадок проколу камери.

Пластикові встановлюють на дитячі бюджетні самокати. Вони завжди яскравих кольорів, щоб привернути увагу. Іноді покриті малюнками. Легкі, але досить гучні та з поганими амортизаційними властивостями. Надійність залежить від якості матеріалу.

Силіконові використовують для середнього цінового сегмента. З гарними показниками амортизації, не шумлять. Проте швидко зношуються.

Кращий розмір

Від діаметра колес залежить маневреність та прохідність транспортного засобу. Для більшості моделей він у діапазоні 75–355 мм. Спортивні — з невеликими колесами до 100 мм. Обумовлено підвищеною чутливістю до керування, що необхідно під час виконання трюків. Зручно їздити тільки по спеціальному покриттю. Для малечі ліпше обирати 110–125 мм. Чим менший дорожній просвіт, тим безпечніше. З маленькими колесами самокат легший, і ним зручніше керувати. У підліткових — 200 мм і більше.

Існує ряд інших характеристик коліс: ширина, жорсткість, амортизація. Оптимально, щоб перші два показники були на середньому рівні, а останній — не обов’язково присутній або найбільш м’який. Не забувайте, що більшість коліс мають підшипники, а вони потребують регулярного змащування.