Головна Цікаво Ліжко заправляти не потрібно! Все про те, як забиратися в квартирі під...

Ліжко заправляти не потрібно! Все про те, як забиратися в квартирі під час карантину

1501

Підтримувати порядок і чистоту в будинку зараз важливо, як ніколи. Прочитайте наші поради навіть у тому випадку, якщо у вас будинку дуже чисто.

Звичайно, 100% чистота може бути досягнуто хіба що в стерилізаторі, тому ми не закликаємо вас доводити себе до нав’язливого психозу, постійно очищаючи і відтираючи до дірок всі поверхні. Однак зараз, під час спалаху коронавіруса, поважно ставитися уважніше до дезінфекції в будинку і, наскільки це можливо, обмежити контакти з оточуючими. Про дверні ручки, вимикачі ми вже розповідали, зараз мова піде про інших місцях в будинку, де необхідно підтримувати порядок.

Спальня

В цілому, спальня — одне з найчистіших місць в будинку, але мікроби і бактерії живуть і в ній, особливо в вашому ліжку.

У кожному матраці, подушці і ковдрі з часом накопичується величезна кількість мікробів і пилових кліщів. Продукти їх життєдіяльності є одним з найсильніших алергенів і можуть посилити симптоми хронічних захворювань дихальних шляхів, у тому числі астми.

Ліжко

Якщо вас із дитинства вчили заправляти ліжко після сну, зараз краще відмовитися від цієї звички. І не поспішайте дивуватися, цьому є розумне пояснення. Справа в тому, що мікроби і бактерії люблять розвиватися в теплому і вологому середовищі. У заправленої ліжка, під теплим покривалом їм буде дуже затишно жити і розмножуватися протягом дня, адже ви витворили для них ідеальні умови.

Саме тому зараз потрібно не заправляти ліжко, а провітрювати, залишаючи вікно відкритим, витрушуючи і розправляючи постіль.

ПостільнУ білизнУ рекомендується міняти не рідше одного разу на тиждень.

Також не забувайте частіше заглядати під ліжко. Там дуже швидко накопичується пил, її потрібно прибирати: пилососити, протирати вологою ганчіркою. Краще робити це щотижня. Крім ліжка пив у спальні швидше за все накопичується під туалетними столиками і простором за дверима.

Кухня

Багато людей думали, що найбрудніше місце в будинку — це санвузли. Насправді поборотися за перше місце може і кухня.

Важливо хоча б раз на тиждень зараз ретельно очищати, мити та дезінфікувати наступні зони: стільниця, холодильник, плита, мийка, обробні дошки.

Холодильник

Не рахуючи туалету, він є одним з найбільш забруднених предметів в будинку, тому що в ньому постійно зберігається багато їжі, в якій з часом можуть розмножуватися небезпечні для людини бактерії.

Зараз необхідно раз в місяць проводити ретельну очистку холодильника, повністю спустошуючи полиці і обробляти їх дезінфікуючим розчином. Щоб дістатися до найвіддаленіших куточків у холодильника, використовуйте зубну щітку.

Плита і духова шафа

Якщо часто користуєтеся духовкою, то прибрати налиплий шар жиру і гарі можна за допомогою шкурки (наждачного паперу), просто провівши їй по стінках шафи. Жир знімається, як за помахом чарівної палички, після чого ви зможете очистити духова шафа миючим засобом.

Коли приходить час мити плиту, багато господинь зосереджуються на варильній панелі і зовсім забувають про витяжку над плитою, адже саме вона допомагає очищати повітря на кухні. Не забувайте протирати витяжку регулярно, щоб жирний липкий наліт не ставши приводом для купівлі нової. Регулярно очищайте витяжку з допомогою серветки з мікрофібри, змочивши її в гарячій води і додавши засоби для миття посуду.

Верхні поверхні шаф

Ці місця над кухонними шафками майже ніхто і ніколи не миє і не чистити, і на них утворюється величезний шар жиру і нальоту. Відмивати його довго і не зручно. По‑перше, якщо почати мити вологою ганчіркою, краплі бруду, можуть стекти на шафі і тоді доведеться перемивати всі поверхні усередині і зовні. По‑друге, дістатися до верхніх поверхонь складно, а в деяких випадках неможливо. Але вихід є! Потрібно заготовити кілька старих газет або аркушів паперу (крафт-паперу, пергаменту і т. д.), підрізати їх, якщо це буде потрібно, до потрібного розміру і розкласти на шафах. По мірі забруднення папір (газети) можна змінювати, таким чином пив і липкий наліт будуть осідати на папері, а вам потрібно буде тільки міняти листи по мірі забруднення.

А ви стали частіше прибирати?

Ванна кімната

Ще одна складна зона, якій варто приділити більше уваги. Хороша новина в тому, що сантехніку досить легко очистити від бактерій за допомогою спеціальних дезінфікуючих засобів і навіть звичайного оцту.

ЗвичайноМУ оцту потрібно більше години, щоб подіяти на забрудненІ поверхнІ, але в кінцевому підсумку він очищає нітрохи не гірше, ніж спеціальні засоби побутової хімії і до того ж менш шкідливий для навколишнього середовища.

Раковина і унітаз

Для важкодоступних місць у ванній кімнаті можна використовувати ручний пароочисник з насадкою для ванни і туалету. Мило і вапняний наліт набагато ефективніше розчиняються під струменем парі, а якщо на поверхні утворилися тверді відкладення або сформувалася жирова плівка, парову очищення потрібно поєднувати з механічним протиранням щіткою. Товсті шарі вапняного нальоту можна попередньо змочити розведеним оцтом або лимонною кислотою для розчинення. Якщо ж пароочисника немає, налийте очисник в унітаз і залиште на 10 хвилин, щоб засіб встигла подіяти. Тільки потім приступайте до миття та чищення.

Душова шторка

Недостатньо просто покласти шторку в пральну машину або тим більше просто споліскувати водою з душу. Кінці шторки, які знаходяться біля води, з часом дуже забруднюються, тому перед пранням їх потрібно замочувати відбілювачі з хлором, який знищить бактерії на поверхні шторки.

Вітальня

Найбрудніші місця в вітальні — це підлоги під диваном, які зараз потрібно пилососити набагато частіше.

Також не забувайте частіше протирати пульт телевізора і мобільні телефони. На їх поверхні скупчуються мільйони небезпечних бактерій, які можуть проникнути до органів дихання. Це особливо небезпечно в періоди епідемій респіраторних і вірусних захворювань: віруси легко поширюються і переносять хворобу. Варто протирати ці предмети спиртовими та дезінфікуючими серветками в кінці кожного дня, а смартфони — кілька разів в день.