Головна Цікаво Розпочався нерестовий період

Розпочався нерестовий період

2716

У зв’язку з ви­со­кими темпера­ту­рами, харак­тер­ними для зимово-весняного періоду 2016 року, які спри­чи­нили нетри­ва­лий льо­достав та прис­корили роз­ме­р­­зання озер, Шаць­кий національний при­родний парк ін­формує, що нерес­то­вий період 2016 року розпочинається з 10 березня і триватиме до 1 червня цього року.

На період нересту забороняється: проводити будь-який вилов риби; знаходитись не тільки на водоймі, а і в її прибережній смузі із забороненими знаряддями та засобами лову риби; проводити роботи, що негативно впливають на гідрологічний та гідрохімічний стан озер (миття транспортних засобів, купання та прання  із застосуванням хімічних миючих речовин тощо); зупинка транс­портних засобів ближче, ніж за 100 м від урізу води; рух плав­засобів (човнів) на водоймах під час нерестового періоду (крім спе­ціальних); знаходження плавзасобів на заповідних озерах.

За недотримання даних вимог згідно з Адміністративним Ко­дексом України порушники каратимуться штрафом з вилу­чен­ням засобів лову.

При незаконному відлову та транспортуванні водних живих ресурсів передбачені штрафні санкції: судак (за 1 екземпляр) – 903 грн.; вугор річковий, сазан, щука – 602 грн.; білий амур, товстолобик – 451 грн.; лящ – 301 грн.; лин – 210 грн.; плітка – 150 грн.; в’юн – 31 грн.; карась сріблястий – 30 грн.; плоскирка, окунь зви­чайний, йорж звичайний, краснопірка, бичок-ротань – 141 грн.; верховодка (за 1 кілограм) – 30 грн.; інші види – 30 грн.

Дотримуючись чинних норм природоохоронного законо­да­вст­ва, ми зробимо наші водойми чистими та багатими на рибні ресурси для прийдешніх поколінь!

Адміністрація ШНПП.