Головна Цікаво Навчання за кордоном: можливості, переваги і недоліки

Навчання за кордоном: можливості, переваги і недоліки

784

Все частіше стали відвідувати думки про навчання за кордоном? І не дарма, адже іноземне вищу освіту – це простір для безлічі досягнень і відкриттів! Найширших спектр спеціальностей, найвищий рівень викладання, величезна кількість практики – для тебе відкриваються майже безмежні перспективи. Але поки що ми описали лише вершину айсберга, саме час зануритися глибше і дізнатися, що потрібно знати тим, хто планує вступати і стати студентом закордонного вузу?

Вступні вимоги

Скільки країн – стільки і правил прийому іноземних студентів. В основному для абітурієнта важливо:

 • Поглиблене знання мови. Готуйся до здачі міжнародного іспиту, після якого ти отримаєш сертифікат про рівень володіння відповідною мовою.

Середня освіта. Наявність шкільного атестата також є обов’язковим атрибутом під час вступу. Але оскільки система освіти України відрізняється від країн Заходу, тобі необхідно буде довчитися рік після школи, вибравши один з варіантів:

 • 1 курс в вузі України;
  спеціальні підготовчі програми на базі коледжів;
  мовні школи.

Як правило, хорошим варіантом підготовки до навчання за кордоном стають A-level або Foundation.

Навчання в деяких країнах

Канада. Бюджетний варіант, спрощена система надходження, диплом визнається в усьому світі. Навчання проводиться англійською або французькою мовами. Середня ціна: бакалавр – 9-17 тис., Магістр – 9-35 тис.канадскіх доларів

Німеччина. Можливо надходження без іспитів. Тут у тебе є можливість навчатися на німецькою або англійською мовою. Дозволяється поєднувати роботу і навчання. Можна вчиться безкоштовно, якщо оплачувати студентський внесок (100-800 євро / семестр).

Англія. Найпрестижніше напрямок. Великий вибір програм, але і коштувати це задоволення буде чимало. Середня вартість навчання гуманітаріям обійдеться в 6-9 тис. Фунтів / рік, технічний напрям – від 7 до 18 тис. Фунтів / рік.

В цілому, ти можеш спробувати щастя і вступити туди, де є ймовірність навчатися безкоштовно. Для іноземців існують такі варіанти:

Безкоштовно: Німеччина, Франція (тільки в державних вузах)
За додаткову плату: від 4000 на Мальті до 25000 доларів / рік в Англії.

Крім плати за навчання, потрібно не забувати про вартість житла і харчування: 500-1000 дол. / Міс.

Переваги і недоліки

Що хорошого в отриманні освіти за кордоном? Плюси очевидні:

 • якісний рівень навчання студентів;
 • затребуваність дипломів у багатьох країнах;
 • вдосконалення іноземної мови;
 • розширення кола міжнародних контактів;
 • можливість успішного працевлаштування за бажаною спеціальністю;
 • перспектива побачити світ і нові місця.

Але є й інша сторона медалі. Негативними моментами в навчанні за кордоном можна відзначити життя в новій і незвичній обстановці і високу вартість проживання, навіть з урахуванням безкоштовного навчання.