Головна Цікаво “Недостатність фінансування психіатричних клінік – питання, яке турбує всю Україну”, – Ірина...

“Недостатність фінансування психіатричних клінік – питання, яке турбує всю Україну”, – Ірина Вахович

1246

13 серпня очільники обласних рад та облдержадміністрацій з усіх регіонів держави взяли участь у розширеній селекторній онлайн-нараді, яку ініціювала Національна служба здоров’я України. Від Волині участь у заході взяли голова обласної ради Ірина Вахович, заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко та виконувачка обов’язків начальника управління охорони здоров’я ОДА, депутатка облради Людмила Тимощук. 
У ході засідання обговорювались питання пов’язані з укладенням договорів з надання медичних послуг пацієнтам з підозрою або встановленою коронавірусною хворобою, зокрема, щодо алгоритмів укладення договору, вимог до надавачів та відповідних оплат від НСЗУ.
Між тим, голова обласної ради Ірина Вахович підняла й інші важливі питання, які сьогодні турбують чи не усі регіони нашої держави. Серед найбільш болючих – недостатність фінансування психіатричних лікарень, адже у порівнянні з минулим роком, недофінансування по багатьох спеціалізованих психлікарнях держави у 2020 році сягає 50-80%.
“На цій проблемі загострили особливу увагу Волинська та Житомирська обласні ради, адже воно турбує сьогодні усі регіони нашої держави. Заклади, які надають спеціалізовану психіатричну допомогу катастрофічно недофінансовані і ми уже сьогодні маємо проблеми із виплатами заробітних плат медикам”, – наголосила Ірина Вахович.
Окрім того, голова Волинської обласної ради поцікавилась у керівництва НСЗУ, коли вступить в дію Постанова Кабінету міністрів України від 19 червня 2020 р. № 513 “Про внесення змін до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році”.
“Три обласні комунальні підприємства, а саме: КП “Волинська обласна психіатрична лікарня міста Луцька” Волинської обласної ради, КП “Волинський обласний госпіталь ветеранів війни” та КП “Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр” уже подали на НСЗУ свої звіти і прохання про виділення додаткового фінансового ресурсу. Нас дуже цікавить коли вступить в дію ця постанова Уряду, адже у зв’язку з реалізацією другого етапу медичної реформи, ці заклади мають наразі значні проблеми з фінансуванням.  НСЗУ спільно з Міністерством охорони здоров’я України сьогодні розробляють уніфіковану форму подання стратегічних планів медичними закладами. Маємо надію, що після нашого сьогоднішнього спілкування, цей процес буде пришвидшено і медичні установи отримають кошти, яких їм сьогодні вкрай не вистачає. Тим більше, що кошти в держбюджеті уже передбачені, однак є проблема з алгоритом їх виплати”, – резюмувала Ірина Вахович.
В.о. начальника управління охорони здоров’я ОДА, депутат облради Людмила Тимощук також підняла питання щодо пришвидшення процесу заключення договорів між НСЗУ та Ратнівською і Камінь-Каширською ЦРЛ , аби ці медичні установи області мали змогу скористатись новими пакетами медичних послуг на надання медичної допомоги пацієнтам з коронавірусною хворобою (COVID-19), які передбачають надання послуг із тестування, екстреної та стаціонарної медичної допомоги. Ці пакети медичних послуг також включають оплату членам спеціальних бригад ЕМД та мобільних бригад у розмірі до 300%.