Сучасна зовнішня реклама все частіше використовує нестандартні креативні підходи для привернення уваги. Згідно з дослідженнями останніх років, сьогодні у глядача виробляється «банерна сліпота» — здатність не помічати традиційну рекламу та ігнорувати її.
Тому рекламникам все частіше доводиться винаходити незвичайні конструкції зовнішньої реклами (наприклад, https://kreatuv.com.ua/uk/), креативні рекламні ходи та унікальні варіанти розміщення для привернення уваги споживача.
Приклади ефективних форматів зовнішньої реклами
За довгий час найбільш ефективно себе показали такі рекламні конструкції:
- Інтерактивні відеоекрани на зупинках громадського транспорту у Великій Британії. Вони розпізнають стать і приблизний вік людини, яка чекає на транспорт, і демонструють рекламу, адаптовану під її характеристики.
- Інтерактивні вітрини магазинів. За допомогою датчиків руху вони «спілкуються» з перехожими – змінюють зображення, підморгують, махають рукою. За даними досліджень, такі рішення збільшують увагу до вітрин на 127%.
- Рекламні ліфти, які реагують на голос, рух та емоції користувачів. Все це перетворює зовнішню рекламу на захоплюючу гру, приковуючи увагу людей.
- Інтерактивні 3D-білборди — ефектний формат, що використовує об’ємні моделі та відеомепінг. Завдяки поєднанню реалістичної 3D-графіки та яскравих візуальних ефектів такі конструкції привертають увагу, викликаючи wow-ефект.
- Інтерактивна підлога — оригінальне рішення, яке передбачає використання інтерактивного покриття як рекламної поверхні. За допомогою вбудованих датчиків у підлогу створюється ефект реагування на рух людей.
Приклади таких рекламних конструкцій Ви можете знайти за цим посиланням.
Чому інтерактивні формати залучають аудиторію?
Інтерактивна зовнішня реклама має високу ефективність, оскільки містить певні емоційні тригери:
- Футуристичність завжди є привабливою для людей. Вона викликає цікавість та зацікавленість. Людині цікаво «пограти» і подивитися, як реагуватиме та чи інша конструкція на її дії.
- Фізична взаємодія посилює емоційний зв’язок із рекламою. Згідно з дослідженнями нейробіологів, тактильні відчуття активують у мозку зони, які відповідають за винагороду та задоволення.
- Інтерактивність породжує позитивні асоціації з рекламованим брендом. Адже людині приємно та весело від такого нестандартного досвіду взаємодії. Це і формує підсвідоме позитивне посилання щодо рекламодавця.