Головна Цікаво Обрати матрац для двоспального ліжка

Обрати матрац для двоспального ліжка

2766

Спальня – прихований від сторонніх очей куточок для двох, де панує затишна та водночас інтимна атмосфера. Ключове місце в ній займає ліжко, адже саме воно є запорукою гарного сну. Сучасний вибір ліжок величезний: дерев’яні та металеві, обтягнуті тканиною та шкірою, з узголів’ям та без.

Як знайти своє ліжко

В першу чергу ви повинні пам’ятати, що обираєте ліжко задля комфортного сну. Купуйте не просто гарне ліжко, що вписується в інтер’єр. Обирайте те, що підходить саме вам та вашому партнеру. Адже це не просто комфортний сон, це ваше здоров’я.

При виборі враховуйте такі параметри, як розмір ліжка та спальної кімнати, будову ліжка та звичайно його дизайн.

Розмір має значення

Погодьтеся, ні екологічність, ні краса не стануть в нагоді, якщо під час спання у вас звисають ноги чи ви не можете поворухнутися не зачепивши партнера.

Розмір ліжка складається з двох показників: ширини та довжини. Чим керуватися – розглянемо нижче.

Ширина ліжка

За шириною двоспальні ліжка бувають в діапазоні від 150 до 200 см. Тому якщо ви любите багато простору для сну, з вами сплять діти та габарити кімнати дозволяють встановити велике ліжко – сміливо обирайте ліжко найбільшого розміру.

Якщо ж приміщення невелике – обирайте вужчі моделі. Але й у цьому випадку керуйтеся зручністю. Краще пожертвувати приліжковою тумбою, замінивши її на підвісні полички, ніж тіснитися на вузькому ліжку.

Деякі виробники виготовляють ліжка не лише в різній кольоровій гамі, а й різного розміру. Тому якщо вам сподобалося ліжко, але воно завелике або замале, уточніть у консультанта чи є така модель іншого розміру.

Довжина ліжка

Стандартна довжина ліжка 200-210 см. В різних виробників цей показник може коливатися тому нерідко можна зустріти ліжко довжиною 195 см та навіть 230 см.

Обираючи ліжко відштовхуйтесь від зросту людей, які на ньому спатимуть. За основу беріть зріст вищої людини та додайте 20-40 см запасу для подушки.

Якщо ви середньостатистичного зросту – вам підійде будь-яке ліжко. Якщо ж ваш зріст більше 180 см – деякі виробники можуть виготовити його для вас під замовлення.

Обираючи ліжко зверніть увагу на те, що довжина ліжка та довжина спального місця відрізняються. Спальне місце як правило складає 200 см, в той час як довжина ліжка може бути 207/ 212/ 229 см та ін. Така різниця виникає за рахунок величини узголів’я.

Якість як запорука здоров’я

Щоб купити ліжко, що прослужить не один рік, особливу увагу варто звернути на каркас та матрац.

Каркас ліжка – показник довговічності

Саме від каркасу залежить якість сну та довговічність ліжка. Виготовляють його з металевих труб, дерев’яних рейок, ламелів, дсп та мдф плит.

Найміцніші та найдовговічніші каркаси з металевих труб та дерев’яних рейок. Термін їх служби сягає понад 20 років.

Ламелі вважаються ортопедичним каркасом. Їх виготовляють з цільного дерева та кріплять на дерев’яну чи металеву раму. Тому такий вид каркасу також міцний та практичний. Чим більше ламелів, тим вищий ортопедичний ефект.

Каркаси з дсп та мдф плит поступаються попереднім за міцністю, однак користуються популярністю завдяки доступній ціні.

Матрац – підтримка хребта

Матрац – головна складова ліжка, яка підтримує наш хребет та знімає з нього навантаження під час сну.

Матраци діляться на пружинні та безпружинні. Пружинні користуються великою популярністю, оскільки мають ортопедичний ефект. Безпружинні – матраци нового покоління: екологічні, гіпоалергенні, з гарними вентиляційними властивостями.

Усі матраци бувають різної жорсткості. При виборі варто дотримуватися золотої середини. М’який матрац не підтримує достатньо хребет, надто жорсткий – підтримує його нерівномірно.

Найкращий спосіб обрати матрац – лягти на нього й оцінити зручність та комфорт особисто. Тільки ви та ваша спина підкажуть вам, який матрац підходить найкраще.