Головна Цікаво Основне про сонячні панелі

Основне про сонячні панелі

3378
про сонячні панелі
про сонячні панелі

Напевно у кожної людини хоч раз виникала думка про самостійне джерело енергії, незалежному від таких зовнішніх факторів, як періодичні перебої в електромережі або щорічне здорожчання електрики.

Установка сонячних фотомодулів може стати відмінним рішенням для середньостатистичного домогосподарства. Сонячні панелі монтуються на дах або металеву конструкцію та працюють протягом багатьох десятків років. Виробляють енергію не тільки в сонячну погоду, але і в похмуру, правда при цьому втрачаючи продуктивність до 90%.Використовувати можна для освітлення приміщень, обігріву будинку, підігріву води і т.д.

Ефективність батарей
Ринок в даний час пропонує на вибір кілька різновидів сонячних фотомодулів. Найбільш популярні і недорогі за ціною – панелі з полікристалів, але ефективність їх роботи невисока (ККД 14-16%) і термін служби близько 20-25 років. Монокристалічні сонячні батареї навпаки, перевершують всі інші модулі по продуктивності (ККД 18-23%), і можуть служити, правда в теорії, понад 30 років. Мінус у них тільки один – початкова вартість виробництва.
Кількість що надходить через батарею енергії залежить безпосередньо від яскравості сонця. За основу беруть інтенсивність сонячної радіації – 1000 Вт / м.кв. Від того чи перешкода сонячним променям, у вигляді дерев, конструкцій, залежить вихідна потужність. Дуже важлива погода, і кількість сонячних днів в році. Середня продуктивність фотомодулів за рік для системи загальної потужністю 1 кВт становить – 1000-1400 кВт / год.

Сніг і бруд, що осідають на панелях, істотно впливають на їх продуктивність, тому важливо в міру необхідності, приділяти час для очищення поверхонь.

Для опалення будинку, в умовах нашого клімату, найкращим рішенням буде поєднати сонячні батареї з індивідуальними газовими котлами або ж з тепловими насосами.

Установка панелей
До монтажу панелей важливо переконається, що дах вашого будинку витримає вагу всієї конструкції. Батареї для найкращої ефективності, слід ставити на даху з південного боку будинку. Так сонце зможе потрапляти на конструкціюна протягом усього світлового дня. Рекомендований кут нахилу – 32-37 градусів в літній час.

Сонячні батареї – це хороша альтернатива міських мереж. Безкоштовний джерело енергії, безпеку від різного роду відключень і комфорт у вашому домі.

Висловлюємо подяку за допомогу в складанні статті – Компанії “Еко систем”