Головна Цікаво 20 порад для тих, хто любить ідеальне прибирання

20 порад для тих, хто любить ідеальне прибирання

1727

Як використовувати поліроль для меблів, де ховаються мікроби і чому не варто користуватися мітелкою для пилку — відповіді на всі ці і багато інші питання ви знайдете в статті.

 

1. Перевантажуємо посудомийну машину

Не варто занадто тісно розставляти тарілки і до відмови навантажувати кошик для приладів, це впливає на якість миття. Якщо ви при цьому ще й полощете посуд перш, ніж поставити її в посудомийку, то можете і не помітити, що миючий засіб погано змилися з приладів і тарілок.

2. Використовуємо засіб для миття посуд для обробних дощок

Гаряча вода і засіб для миття посуду не можуть впоратися з небезпечними бактеріями, які накопичуються на дерев’яна дерев’яних і пластикових дошках. Щоб запобігти перехресне забруднення, дошки необхідно дезінфікувати хоча б раз на тиждень. Найефективніший спосіб — відбілювач. Наповніть тазик або раковину гарячою водою, додайте ложку відбілювача і замочіть дошки на 20-30 хвилин. Після цього ретельно змити сліди хімії під проточною водою з миючим засобом.

3. Забуваємо про найбрудніших місцях в будинку

Це, звичайно, ручки водопровідних кранів, ручки шаф і дверні. Вони є одними з найбільш забруднених ділянок в будинку. Висновок? Протирайте їх частіше, бажано з дезинфікуючим засобом, особливо, якщо вдома хтось хворіє.

4. Не моєму кавоварку

Кавоварка разом із залишками кавовій гущі — сприятливе середовище для розмноження плісняви та бактерій. Кожен раз після використання знімайте і промивайте всі знімні деталі. Кави, до речі, теж буде набагато смачніше.

5. Бризкаємо на меблі поліроль

Вічне питання: наносити відновлюючий засіб на меблі або на серветку для пилу. Відповідь: тільки на ганчірку. Коли ви ополоскуєте поверхню меблів, поліроль осідає товстим шаром. У підсумку вам доводиться прикладати більше зусиль, щоб рівномірно розподілити її по поверхні, а на полицях і комодах утворюється липка плівка, яка притягує ще більше пилу.

6. Протираємо всі однієї ганчіркою

Якщо дверцята кухонних шафок, столи і комоди каламутніють і стають липкими після того, як ви їх протерли, можливо, ви занадто довго користувалися однією і тією ж ганчіркою для пилу. В ідеалі, після кожного прибирання серветку з мікрофібри потрібно прати, а після декількох прань міняти на нову.

7. Використовуємо віник для пилу

Забудьте про цей інструменті і не використовуйте його ніколи. Віник виглядає симпатично, але користі від нього ніякого. Він тільки переносити пилок з однієї поверхні на іншу. Серветки з мікрофібри набагато краще утримують частинки пилу, але і їх теж потрібно прати і міняти (читайте пункт № 6).

8. Не знаємо про те, що вікна та рами потрібно пилососити

Коли ви відразу починаєте протирати підвіконня і рамі вологою ганчіркою, стікають краплі бруду на складі, перетворюючи процес миття у справжнє випробування. Запам’ятайте, до того, як мити вікна, рами та підвіконня потрібно або пропилососити, або ретельно протерти віджатою ганчіркою.

9. Забуваємо про сміттєві відра

Якщо на кухні з’являється неприємний запах, він може говорити про те, що відро для сміття не милі кілька тижнів. Мішки для сміття, як правило, не рятують, тому що залишки їжі та інші відходи все одно потрапляють на стінки та кришку відра. Тому рекомендується протирати відро хоча б раз в 10 днів, використовуючи миючий засіб з відбілювачем.

10. Не чекаємо, коли подіють чистячі засоби

Після того, як наносите засіб на сантехніку або плитку у ванній кімнаті, обов’язково почекайте декілька хвилин. Воно повинно встигнути розчинити мильний наліт і бруд. Тоді вам не доведеться стирати поверхні, прикладаючи максимум зусиль.

11. Використовуємо рідкий засіб для миття посуду для всього підряд

Не варто застосовувати його по всьому будинку. Засіб для миття посуд може залишати наліт. Краще не використовувати його при митті дзеркальних, скляних і глянсових поверхонь (для миття автомобіля теж потрібен спеціальний шампунь).

12. Використовуємо занадто багато кондиціонера для білизни

Ми розуміємо, що ви хочете спати на м’яких простирадлах і витиратися самими м’яка якими рушниками. Але використання більшої кількості продукту, ніж рекомендовано виробником, має зворотний ефект. Тканини стають важкими і липкими, швидше забруднюються, а рушники перестають вбирати вологу. Іноді потрібно робити перерви, і прати білизну без кондиціонера.

13. Використовуємо брудні губки

Якщо вчасно не змінити або хоча б не продезінфікувати брудну губку, від неї буде більше шкоди, ніж користі. Міняти губку слід раз на тиждень, а обробляти кожен кілька днів.

14. Не чистимо леза кухонних приладів

Звичайно, налити в блендер гарячої води з миючим засобом — спосіб швидкий, але не надійний. Леза варто знімати і промивати окремо. Це стосується не тільки стаціонарних блендерів, але і кухонних комбайнів і електричних консервних ножів.

15. Використовуємо більше прального порошку, ніж вказано на етикетці

Підніміть руку ті, хто хоч раз додавав більше порошку, коли потрібно було відіпрати сильні забруднення. Ефект від таких дій може бути абсолютно протилежним. Занадто багато миючого засобу іноді призводить до появи білястих або сірих плям, які вже не змиються з одягу.

16. Зберігаємо зубні щітки на закритих полицях

Шафка у ванній кімнаті може здатися безпечним і зручним місцем для щіток, особливо, якщо близько раковини їх ніде зберігати. Однак бактерії розмножуються швидше за відсутності світла, так що краще не прибирати щітки в закриті шафи. Вихід — підвісні власники зі склянкою для зубних щіток, які кріпляться на стіну.

17. Ніколи не перемо сумки-шопери

Якщо ви давно не купуєте одноразові пакети, а користуєтеся сумкою для продуктів, до неї треба ставитися так само, як на звичайному одязі. Тобто регулярно прати в пральній машині, вивернувши навиворіт.

18. Забуваємо чистити пилосос

Якщо контейнер або мішок для пилу переповнений, ві тільки розносите пив по квартирі знову і знову. Вона осідає на стінах, шафах і м’яких меблів. В ідеалі порохотяги без мішка для збору пилу потрібно спустошувати після кожного прибирання, а мішки-пилозбірники міняти, як тільки вони заповнюються до половини. Вважаєте це зайвим? Тоді не дивуйтеся, чому у вас такі брудні стіни, штори, покривала і стільки пилу на комоді.

19. Не протираємо пульти ДУ

Їх так часто зачіпають всі члени вашої родини, що раз в тиждень потрібно протирати їх дезинфікуючим засобом.

20. Забуваємо мити посудомийну машину

Неприємний запах з посудомийної машини — вірна ознака того, що її пора чистити. Фільтр потрібно знімати і промивати раз на місяць під струменем гарячої води, а потім включати режим миття з очищувачем для посудомийних машин, але без посуд.

Немає

0%