Головна Цікаво Поліцейські та рятувальники закликали волинян дотримуватися правил безпеки та не порушувати правопорядок

Поліцейські та рятувальники закликали волинян дотримуватися правил безпеки та не порушувати правопорядок

1723

Сьогодні в головному управлінні Національної поліції у Волинській області провели брифінг щодо забезпечення публічної безпеки та правопорядку, недопущення пожеж в екосистемах і надзвичайних ситуацій під час травневих свят. У ньому взяли участь керівники обласних управлінь Нацполіції, патрульної поліції та з питань запобігання надзвичайним ситуаціям.

Як повідомили під час брифінгу, у вихідні та святкові дні до забезпечення публічного порядку на території області щодоби залучатимуть понад 300 працівників поліції. Окрім того, до охорони правопорядку залучатимуть військовослужбовців Національної гвардії України та членів громадських формувань.

Керівник волинської поліції Петро Шпига, закликав волинян спільно дбати про безпеку й у випадках правопорушень, чи виявлення небезпечних предметів невідкладно повідомляти про це на спецлінію поліції за номером телефону «102».

«У дні вшанування пам’яті та примирення, а також відзначення 73-річниці Перемоги у Другій Світовій війні поліція працюватиме в посиленому режимі несення служби. Під цілодобову охорону будуть взяті меморіальні комплекси, місця проведення масових заходів», – зазначив Начальник ГУНП в області Петро Шпига.

Поліцейські та рятувальники закликали волинян дотримуватися правил безпеки та не порушувати правопорядок

Керівник поліції Волині також звернувся з проханням до земляків не залишатися байдужими до людей, котрі потребують допомоги. Зокрема, не оминати на вулиці людей, яким стало зле й вони знепритомніли, чи потерпають через хвороби. Повідомляти про такі випадки в поліцію. Адже вчасно надана допомога може врятувати життя людині.

Начальник управління Державної служби із надзвичайних ситуацій в області Володимир Грушовінчук запевнив про готовність рятувальників прийти на допомогу й звернув увагу на важливості попередження пожеж у природних екосистемах.

«Загалом з початку року в області зареєстровано 40 пожеж на площі понад 41 га, з яких 39 пожеж – сухої рослинності на площі понад 40 га, а також пожежа на торфовищі площею близько 1 га. Нагадую громадянам, що за спалювання трави передбачені адміністративна та кримінальна відповідальності», – повідомив Володимир Грушовінчук.

Він наголосив на дотриманні правил пожежної безпеки аби свята пройшли без надзвичайних ситуацій й нагадав, що в разі виникнення будь-яких надзвичайних ситуацій потрібно невідкладно телефонувати «101».

Заступник начальника управління патрульної поліції в області Роман Буховець зазначив, що патрульна поліція області тісно взаємодіє із усіма підрозділами та готова до забезпечення публічної безпеки під час травневих свят.

Заступник начальника управління превентивної діяльності Володимир Солоненко наголосив, що згідно чинного законодавства за виготовлення та пропаганду георгіївської (гвардійської) стрічки передбачена  адміністративна відповідальність за ст. 173-3 КУаП.

«Поліція безумовно реагуватиме на такі правопорушення. Чинне законодавство за  виготовлення та пропаганду георгіївської стрічки передбачає,зокрема, покарання у вигляді штрафів від 850 грн. до 5,1 тис. грн.. Нагадую також, що за виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів передбачена кримінальна відповідальність згідно зі ст. 436-1 Кримінального кодексу України», – зазначив Володмиир Солоненко.

Поліцейські акцентували увагу також на важливості неухильного дотримання правил дорожнього руху та недопустимості керування транспортними засобами у стані сп’яніння. Окрім того, застерегли батьків аби вони під час відпочинку, зокрема, біля водойм пильнували за безпекою дітей.

Сектор комунікації поліції Волинської області