Головна Цікаво Промислові холодильні шафи та їх функціональні особливості

Промислові холодильні шафи та їх функціональні особливості

1111

Холодильна шафа є функціональним обладнанням, що використовується для охолодження та зберігання продуктів харчування, напоїв та медикаментів. Агрегати здатні підтримувати стабільно встановлений температурний режим та зберігати первозданний зовнішній вигляд десертів, морозива та овочів. Існує кілька типів даних пристроїв, які відрізняються за технічними параметрами.

Різновиди холодильних шаф та їх відмінності

Найголовніший параметр холодильних агрегатів – це температурний режим, в якому вони здатні працювати. Існує три типи холодильників:

 1. середньотемпературні, що здатні підтримувати діапазон температури від -2 до +15°С. Оптимальні для тимчасового зберігання та демонстрації овочів, фруктів, солодощів, напоїв та інших продуктів.
 2. низькотемпературні, що здатні підтримувати температуру від -10 до -30°С. Використовується таке обладнання для їдалень для заморожування та тривалого зберігання м’яса, риби, овочів та напівфабрикатів.
 3. універсальні, що працюють у діапазоні температур від 6°С до +6°С. Застосовуються для короткочасного зберігання продуктів харчування, що швидко псуються.

Перш ніж зупинити свій вибір на тій чи іншій моделі, визначтеся з тим, які саме продукти зберігатимуться в холодильнику. Багато закладів громадського харчування оснащуються кількома одиницями холодильного обладнання.

Відрізняються також агрегати типом охолодження. У кожній із перерахованих моделей може використовуватись динамічний чи статичний спосіб підтримки температури. Перший – популярніший та ефективніший, оскільки гарантує рівномірний розподіл холоду по всьому об’єму камери. Відбувається це завдяки роботі спеціального вентилятора. Шафи зі статичним охолодженням не мають нагнітача, тому холод поширюється нерівномірно. На нижній та верхній полиці може спостерігатись суттєва різниця в температурі. Які холодильні шафи є найбільш функціональними, Ви дізнаєтесь у менеджерів компанії «ТоргОбруд». Також докладну інформацію про пристрої зібрано на сайті компанії.

Холодильні шафи-вітрини

Відрізнятися пристрої можуть не лише технічними, але й зовнішніми характеристиками. Двері шафи можуть бути як глухими, так і прозорими. Перший варіант зазвичай використовується на кухнях столових та складів. Другий – у точках роздрібного продажу, кафе та фаст-фудах.

Холодильник-шафа зі скляними дверима здатний не тільки зберегти свіжість продуктів, але й вигідно презентувати їх потенційним покупцям. Шафи з прозорим фасадом використовуються для зберігання та демонстрації напоїв, десертів, бакалії та іншого. Це – важливе обладнання для ресторанів та закусочних.

Холодильні вітрини додатково можуть оснащуватися світлодіодним підсвічуванням для максимального привернення уваги покупців. Це є актуальним для вуличних точок торгівлі.

Критерії для вибору холодильної шафи

Зараз не важко купити холодильну шафу, адже на ринку представлені сотні різноманітних за ціною агрегатів. Поставтеся до вибору обдумано, щоб надалі не виникало проблем із експлуатацією обладнання. Важливими критеріями, на які є сенс звернути увагу при покупці, є:

 • габарити;
 • температурний режим;
 • кількість дверей;
 • тип дверей (розпашні, розсувні);
 • тип фасаду (глухий, прозорий);
 • максимальне навантаження на полиці.

Вибирайте якісне обладнання від перевірених виробників. Найбільш поширеними брендами є:

 • Turbo air (США);
 • Juka (Україна);
 • Liebherr (Німеччина);
 • Brillis (Китай);
 • Whirlpool (Німеччина, Італія);
 • Cold (Польща).