Головна Цікаво Що потрібно знати про сучасний ТВ

Що потрібно знати про сучасний ТВ

1637

Сьогодні телевізійний сигнал може прийматися тільки в цифровому мовленні, відповідно до міжнародного стандарту DVB-T. Для його використання необхідно мати відповідне обладнання – ефірну антену, телевізор з DVB-T декодером або підключений до DVB-T ресивера. Це дозволяє відтворювати зображення, закодоване відповідно до стандарту кодування MPEG-4, і таким чином дивитися улюблені програми з кращою якістю зображення і звуку.

Ефірне телебачення надає понад 60 телевізійних каналів, як національних, так і місцевих, хоча деякі з них доступні тільки в окремих регіонах.

Як підключити телебачення?

Для правильного прийому цифрового ефірного телебачення, вам потрібен DVB-T декодер. В даний час в нові телевізори вбудований цей тюнер. На жаль, таке рішення не використовувалося в телевізорах старшого покоління. Тому людям, у яких є навіть відносно нова плазмова або ЖК-модель, але вироблена до 2011 року, потрібен додатковий, зовнішній тюнер. STB декодер повинен бути підключений до телевізора за допомогою HDMI кабелю або SCART. Для управління потрібен окремий пульт. Купівля окремого декодера – найбільш популярне рішення, так як цей вид обладнання недорогий.

На додаток до телевізійних приставок користувачеві потрібна антена для прийому безкоштовного ефірного телебачення. Це може бути існуюча антена, яка використовується для аналогового сигналу, тому що цифрове ефірне телебачення транслюється на одній і тій же частоті.

Однак при наявності перешкод ефірного телебачення слід перевірити, чи не була пошкоджена антена, і переконатися, що вона встановлена ​​в правильному напрямку. Для цього необхідно визначити, який діапазон прийому цифрового сигналу на вашу місцем проживання. На його основі антена повинна бути встановлена ​​в тому напрямку, в якому розташований передавач. Крім того, варто звернути увагу на додаткові параметри, такі як потужність передавача, частота його передачі, а також рельєф місцевості, або індивідуальні умови прийому (висота будівлі, рельєфні перешкоди і т.д.). Правильне розташування антени має вирішальне значення для отримання найкращого сигналу. Коли це стає неможливим, існують альтернативні способи підключення до цифрового сигналу і використання ефірного телебачення без антени.

Як дивитися телевізор без антени?

Ефірне телебачення можна передавати без супутникової антени, але для цього потрібна допомога комп’ютера, підключеного до Інтернету – це може бути настільний комп’ютер або ноутбук. Тип обладнання насправді не має значення, тому що найголовніше – це DVB-T тюнер з USB-підключенням. Таких декодерів на ринку досить багато, і вони бувають в різних формах. ТВ-тюнери для комп’ютера доступні у вигляді карт розширення для ПК або USB-носіїв, що нагадують флеш-накопичувачі. Останні мають безліч зручних опцій – додатковий пульт дистанційного керування, доступ до телетексту, можливість записувати або скасовувати прямі трансляції. Наземне телевізійне мовлення таким чином підключається до цифрового ефірного сигналу через мережу Wi-Fi.

Тому необхідно мати правильне програмне забезпечення, яке визначає якість одержуваного відео і звуку. У мережі є безліч пристроїв і оновлень, які можуть поліпшити цифрову передачу, тому їх варто використовувати. Ефірне телебачення, переглядається комп’ютером, може транслюватися на екрані телевізора.

Для цього потрібно HDMI-підключення, яке присутнє сьогодні в більшості цих пристроїв. Щоб дивитися ефірне телебачення на великому екрані, необхідно підключити порт комп’ютера до телевізора через HDMI кабель. Бездротове рішення також можливо, але необхідно мати телевізор з технологією WiFi Direct, а це скоріше додаткова функція, ніж стандарт.