Головна Цікаво Що таке вишка туру і як правильно вибрати

Що таке вишка туру і як правильно вибрати

1553

Що таке вишка туру – знає кожна людина, яка хоча б раз стикався з ремонтом або будівництвом. Ви могли чути багато народних назв обладнання: ліси на колесах, вишки-лісу, великі підмостки. І все це конструкція баштового типу, що складається з дерев’яних і металевих елементів.

Де використовують вишки тури

Як вишку туру не назви, в ремонті і будівництві на висоті без неї все одно не обійтися. За словами будівельників, вишки тури найзручніше і практичне пристосування в роботі, перш за все через свою мобільності. Колісна база, які лежать в основі конструкції, дозволяють без проблем переміщатися по будівельному майданчику, без постійної збирання та розбирання. Підібрати вишку туру від компанії-виробника в Укр-Стандарт можна тут

  • Легка і компактна будівельна туру знайшла своє застосування в таких видах робіт:
  • будівництво та ремонт (штукатурка, побілка, фарбування та інші роботи з фасадами будівель);
  • монтаж і демонтаж (установка кондиціонерів, водостоків, вікон, рекламних банерів);
  • клінінг і очищення (миття вікон, фасадів будівель)

Особливості конструкції вишок тур

Як ми вже сказали, відмінна риса вишок тур, від тих же лісів будівельних – наявність колісної бази. Міцні поворотні колеса невеликого розміру дозволяють вільно переміщатися по будівельному майданчику і вибирати, необхідне для комфортної роботи, положення. Кожне колесо оснащується ножним гальмом, щоб запобігти небажаним гонки обладнання по робочому майданчику.

Крім гальм на колесах, додаткову стійкість забезпечують домкрати. Плюс до всього, якщо вишку потрібно встановлювати на нерівній поверхні, домкрати допоможуть вирівняти конструкцію строго горизонтально.

Важливий момент у виборі обладнання – якщо ви будете нарощувати конструкцію до висоти більше 7 метрів, обов’язково купуйте стабілізатори. Вони часто не відносяться до базової комплектації тури будівельної, але їх можна завжди докупити окремо. Якщо висота буде більше 7 метрів, вона автоматично стає менш стійкою. Стабілізатори якраз заповнюють відсутню стійкість і запобігають перекидання конструкції.

З яких матеріалів виготовляють вишки тури

Як говорив один великий економіст: “Попит породжує пропозицію”. До нашого обладнання це теж стосується. Чим більше потреб у людей в цьому обладнанні, тим різноманітнішою вибір обладнання пропонують виробники.

Ринок України пропонує кілька варіантів конструкцій за матеріалом виготовлення. Найбільш затребувані – сталеві і алюмінієві:

сталеві – міцні, міцні і важкі. Перевага конструкцій зі сталі перед алюмінієвими в ціні. Сталеві вишки тури дешевше, при цьому витримують такі ж навантаження, як алюмінієві. Устаткування зі сталі покривають полімерною фарбою, яка має антикорозійне властивість. Це ж покриття дозволяє працювати при різних погодних умовах;
алюмінієві – легше за вагою, ніж сталеві. При цьому номінальна навантаження обсяг видів тур будівельних становить 200 кг. Алюміній не піддається корозії і механічних пошкоджень. Невелика вага – відмінна перевага алюмінієвих вишок. Їх легше переміщати по будмайданчику, монтувати і демонтувати. Це особливо зручно, якщо ви працюєте всередині приміщення.
Які показники впливають на вибір вишок тур

Крім моделі, комплектації і матеріалу виготовлення виділяють інші критерії вибору вишок тур:

висота конструкції – кількість секцій і загальна висота вежі буде залежати, від того на яку висоту вам потрібно діставати в роботі;
вантажопідйомність – алюмінієві і сталеві вишки тури витримують навантаження 200 кг / м.кв. Цього достатньо, щоб комфортно працювати і розмістити додатковий інструмент;
розмір настилу – виділяють вишки тури з робочою площадкою 1.7х0.8 м, 1.6х0.8 м, 1.2х2.0 м і 2.0х2.0 м. Чим об’ємніший роботи і чим більше інвентарю потрібно розмістити на настилі – тим габаритні повинен бути робоча майданчик.