Головна Цікаво Що врахувати при виборі напрямних для меблів

Що врахувати при виборі напрямних для меблів

111

Напрямні для меблів – система, виконана з пластика або металу, призначена для того, щоб без проблем переміщати висувні ящики. Це різновид фурнітури, що забезпечує рухоме з’єднання і створює комфортні умови для експлуатації.

Які є види

Висувні ящики зустрічаються в різних меблів. Вони зручні для зберігання речей і не вимагають додаткового місця. Є два механізми, які на регулярній основі використовуються в конструкціях: роликові й кулькові. З назви зрозуміло, як влаштований кожен з них.

Основу перших складають рейки, зроблені з алюмінію або сталі і доповнені невеликими роликами, що рухають всю конструкцію. Це дозволяє з легкістю встановити осередок і завести в пази каркаса. Роликові напрямні мають невелику вартість і відрізняються простотою установки. Правда, у механізму немає гальмівних властивостей, і він не справляється з сильними навантаженнями.

Кулькові влаштовані складніше і працюють за іншим принципом. На основі кульки розташовані в декілька рядів. Саме вони і використовуються при русі, що дозволяє рівномірно розподілити навантаження. Механізм працює безшумно і відрізняється довговічністю. Ящик з такою конструкцією може витримувати підвищене навантаження і не викликати складнощів з висуванням.

Напрямні для меблів такого типу вимагають додаткового догляду (періодичне регулювання і змазування елементів).

Є ще й такі види:

  • напрямні неповного висування. Система складається з двох частин, за рахунок яких ящик виїжджає на дві третини;
  • направляючі повного висунення. В цьому випадку система складається з трьох частин, що дозволяє скриньки повністю виїхати з каркаса.

Важливо правильно підібрати різновид напрямних, так як від цього залежить, наскільки зручно буде в подальшому користуватися елементом меблів.

Також є і приховані напрямні. Їх установка вимагає певних навичок і вважається найбільш складною і тривалою. Незважаючи навіть на подібні моменти, дана фурнітура користується попитом. Її монтують під дном ящиків, тому вони виходять непомітними. Вона надійна і працює безшумно.

Цікавим варіантом вважаються конструкції з доводчиком. Вони зручні тим, що при певному положенні ящик плавно закривається, а людині не потрібно застосовувати ніяких зусиль. Ця фурнітура комфортна у використанні, тому і популярна серед виробників меблів.

Системи зворотної дії також часто використовують. За принципом роботи схожі з попередніми, єдина різниця в тому, що відкриття ящика відбувається за рахунок легкого натискання. Плюс конструкції в тому, що цілісність фасаду не порушується ручками.

Ще однією популярною різновидом напрямних можна вважати тандембокси і метабокси. Ця фурнітура з’явилася відносно недавно, але вже стала затребуваною. До конструкційних елементів можна віднести:

  • направляючі, поміщені всередину бічної металевої стінки;
  • доводчик і демпфери.

Основною перевагою фурнітури вважають стійкість до значних навантажень.

Як вибрати

При виборі напрямних виробів потрібно враховувати ось що:

  • має бути ідеальне відповідність розмірів з меблями;
  • краще вибирати фурнітуру з оптимальною товщиною. Важливо, щоб всі елементи працювали справно;
  • зовні не повинно бути відколів або подряпин, які порушують цілісність конструкції;
  • має бути відповідність виду напрямних і сфери їх використання;
  • стежте, щоб була повна комплектація деталями.

Також важливий і процес установки. Він не повинен викликати складнощів при монтажі і самостійно фахівців.