Для обробки фасадів приміщень використовують різні матеріали. Будівельники високо оцінюють склофібробетон через його властивості. Матеріал пластичний, пружний, міцний. Найчастіше будматеріал застосовують для створення архітектурного декору фасадів будинків та в модульному будівництві. Готові конструкції витримують негативний вплив довкілля.
Сильні та слабкі сторони матеріалу
В основі склофібробетону вода, портландцемент та пісок. Склад фіброволокон у масі незначний (приблизно 3%-5%), але наявність компонента надає готовому матеріалу пластичності та міцності бетону. Ударна міцність зростає на 10%, а поріг потужності зростає до чотирьох разів. Коли частинки скловолокна потрапляють у бетонний розчин, вони передають свої характеристики. Це є перевагами матеріалу.
- Морозостійкість. Готові конструкції витримують до 300 циклів заморожування, тобто термін придатності матеріалу становить сотні років.
- Стійкість до вогню. Матеріал не спалахує і не підтримує процес горіння.
- Стійкий до утворення хвороботворних бактерій, грибків, цвілі та ін.
- Стеклофібробетон міцний: обробка захищена від покриття тріщинами.
- Унікальна пластичність через відсутність жорсткого каркасу. Можливості створення оздоблювальних елементів обмежені лише фантазією.
- Копіювання заданої форми до найдрібніших подробиць.
Враховуючи переваги матеріалу, його мінуси зводяться нанівець. Можна говорити тільки про більш високу вартість склофібробетону, ніж інші будматеріали.
В яких галузях будівництва застосовують склофібробетон
Унікальні властивості склофібробетону полягають у його легкості. Це робить його ідеальним будматеріалом для реконструкції старих будинків, оскільки знижується вага на несучі конструкції та фундамент будови. Матеріал підходить для реконструкції об’єктів спадщини, відтворення зовнішнього історичного декору.
Але основним застосуванням склофібробетону є створення елементів декору. З його допомогою просто виконати геральдику, створити скульптури, ліпнину. У матеріал додають барвники. Наприклад, використання білого барвника дозволяє виготовляти облицювальні панелі під старовину. Таким чином, можна імітувати мармур, камінь, плитку. Склофібробетон використовують для імітації покрівлі: шиферу, металокерамічної плитки.