Головна Цікаво Свинка і чоловічі проблеми

Свинка і чоловічі проблеми

1317

Свинка або епідемічний паротит відноситься до дитячих вірусних захворювань. У переважній більшості паротит хворіють саме в дитячому віці (від 3-х до 15 років), у хлопчиків це відбувається в 1.5 рази частіше, ніж у дівчаток. Все лікування зводиться до усунення симптомів свинки, а це зазвичай набряк, при якому запалюються привушні слинні залози (у хворого особа стає круглим як у свинки, звідси і назва), біль в горлі, висока температура, озноб, слабкість і млявість. Результат захворювання сприятливий, якщо дитині надано адекватну догляд і лікування.

Набутий стійкий імунітет після свинки зводить до мінімуму можливість повторного інфікування паротит. Як і в разі інших дитячих хвороб, свинка легше переноситься саме в молодшому віці, ніж вже в зрілому періоді.

Як відбувається інфікування

Інфікування відбувається повітряно-крапельним шляхом через верхні дихальні шляхи, тому, перш за все, уражаються слинні залози за вухами. Параміксовірус, який викликає свинку, може з слинних залоз потрапляти в кров’яне русло, і тоді може завдавати поразки іншим залоз внутрішньої секреції: щитовидну залозу, статеві залози (частіше яєчка), нервову систему. При проникненні вірусу свинки в яєчка розвивається набряк і їх запалення, супроводжується збільшенням в розмірі і болем. В результаті ускладненням свинки у хлопчиків може стати орхіт – запалення яєчок.

При адекватному і своєчасному лікуванні орхіт рідко викликає чоловіче безпліддя. Якщо свинкою перехворів чоловік в зрілому віці, це збільшує ризик появи більш серйозних ускладнень, в тому числі і атрофії яєчок. Атрофована яєчко не може в достатній кількості продукувати гормони і сперматозоїди. Ось чому існує той факт, що свинка може спричинити за собою розвиток чоловічого безпліддя. Але це явище умовне. Ризик появи чоловічого безпліддя обумовлює зрілий вік і відсутність своєчасного і адекватного лікування.

Які потрібно здати аналізи

Якщо чоловік в дитинстві хворів на свинку, це ще не означає, що він – безплідний саме з цієї причини. Для встановлення причини, перш за все чоловікові необхідно виконати УЗД яєчок, передміхурової залози і спермограмму.