Напівпричепи-зерновози призначені для перевезення на середні та дальні відстані зернових культур (пшениця, жито, рис, овес, кукурудза та ін.) об’ємом не більше 60 м3. Кожна модель напівпричепа відповідає всім міжнародним стандартам, що забезпечує безпечну експлуатацію техніки як на внутрішньому, так і зовнішньому ринку.
Конструктивні особливості напівпричепів зерновозів
Кузов виготовлений з високоякісних алюмінієвих профілів, що забезпечує високу стійкість до ударів і малу власну масу зерновоза. Рама напівпричепа виготовлена з алюмінієвого сплаву з високою конструкційною міцністю, складається з двох посилених поздовжніх цільнотягнутих рейок, з’єднаних між собою поперечними балками. Рама призначена для використання у важких дорожніх умовах.
Напівпричепи-зерновози обладнані: алюмінієвим сервісним майданчиком у передній частині напівпричепа з входом з боку водія; задні двері; розпашні ворота з двома хлібними люками; бічний борт із автоматичним замком кузова.
В одному технічному дослідженні https://kobzarenko.com.ua/produkciya/zernovozy-alyuminiyevi пропонується концепція конструкції, при якій навіть найбільший кузов позашляхового кар’єрного самоскида може бути виготовлений з алюмінію. Це може здатися смішним, оскільки всі ми знаємо, що цей матеріал є надто м’яким для такого використання, але академічне дослідження надає результати історії польової служби з розробками в різних конструкціях.
У дослідженні стверджується, що алюмінієві кузови вантажівок є новинкою, як може здатися. У документі наголошується, що ще 1932 року єдині доступні високоміцні алюмінієві сплави не піддавалися зварюванню, а висока вартість будівництва була розумним економічним обґрунтуванням для алюмінієвого блоку.
Зварні алюмінієві кузови швидко розвивалися, і до 1958 року увага знову було зосереджено використання алюмінію для кузовів позашляхових вантажівок. У поєднанні з розробкою високоміцних сплавів з хорошими властивостями, що зварюються, і зварювальними характеристиками змінили всю картину.
Першим кроком була розробка прототипу алюмінієвого корпусу, в якому особлива перевага полягала в тому, що модуль алюмінію становить всього одну третину від модуля сталі. Це означає, що в діапазоні пружності алюміній рухається втричі більше, ніж сталь, що робить його більш гнучким і здатним поглинати більші ударні навантаження.