Головна Цікаво У Пехах викопали гігантську картоплину

У Пехах викопали гігантську картоплину

5276

Навіть в думках не спо­дівалася жителька села Пе­хи Надія Іщук, йдучи на го­род копати картоплю, що їй трапиться таке щастя! На полі жінка викопала рекор­дну картоплину незвичної форми. Знахідку поклали на вагу – вийшло 2 кг 765 грам.

Як вдалося виростити та­ке диво, – запитую.

– Не знаю, ця картоп­лина залишилася на городі ще з минулого року, де росли буряки. Тут і зимувала. Сорт картоплини – Сло­в’ян­ка. Купки, як зазвичай, над нею не робили, бо на­віть не знали, що вона там є. Прийшла на город і по­бачила, що із землі визирає картоплина. Стала викопу­вати – і знайшла таке диво, – розповідає жінка.

А зараз пропоную інформа­цію про те, які рекордні карто­плини виросли у господар­с­т­вах Волині. Так, картоплина, ви­рощена у фермерському гос­подарстві «Артем» у селі Ко­лодеже Горохівського району, у 2007 році заважила 1,5 кг.

«Минулого літа на Волині ви­копали рекордні картоплини: спершу – вагою 1,9 кг у госпо­дарстві Надії і Анатолія Сали­вончиків із села Щитинь Лю­­бе­шів­ського району, а зго­дом у «Книзі рекордів Воли­ні» за­реєстрували бульбу вагою 2 кілограми 200 гра­мів! Її викопала минулого літа на своєму городі Валентина Пін­кевич із села Височне Рат­нівського району. Досі такої величезної картоплі (не ли­ше в області, а й в усій країні) ще ніхто не збирав! Це абсо­лютний український ре­корд!», – писали тоді обласні ви­дання.

Ліванський фермер Халіл Семхат виростив найбільшу в світі бульбу картоп­лі ва­гою 11,3 кг. Бульба-гігант-му­тант занесена в «Книгу ре­кордів Гіннеса». «Я працю­вав на землі з дитячих років, але ніколи не бачив нічого подіб­ного», – заявив 65-річний ліван­ський землероб. Його ферма сильно постраждала від ізра­ї­ль­ського бомбардування вліт­ку 2006 року, спеціалізується на вирощуванні бананів і картоплі. Фермер наполягає на тому, що не використовує ніяких доб­рив, а гігантська картоплина – просто диво природи.

Віта ШЕПЕЛЯ