Головна Цікаво Види димоходів

Види димоходів

6783

Класифікація димоходів

Залежно від матеріалу димоходи бувають:

  • з нержавіючої сталі;
  • з низьколегованої сталі;
  • керамічні;
  • цегляні.

Димоходи із нержавіючої сталі відрізняються 100 % вогнестійкістю, антикорозійною стійкістю. Швидко прогріваються, тому ризик утворення конденсату мінімальний. Мають невелику вагу. Підходять для відведення продуктів горіння твердопаливних котлів. Мінімальний термін експлуатації 10-20 років.

Димоходи з низьколегованої салі оброблені фарбою, яка зберігає колір навіть при сильному нагріванні. Витримують температуру 1000 °С. Їх можна встановлювати для котлів і печей. Швидко монтуються завдяки з’єднанню труба в трубу.

Керамічні димоходи відрізняються тривалим терміном використання 30-50 років. Мають гладкі стінки, тому на внутрішній поверхні практично не накопичується сажа. Кераміка добре поглинає тепло. Завдяки високій пожежній безпеці такі димоходи підходять для дерев’яних будинків.

Цегляні димоходи

Цей тип є найпоширенішим з усіх вище вказаних. Цегляні димоходи встановлюються на етапі зведення будинку. Мають кілька важливих переваг:

  • висока тепловіддача;
  • стійкість до вогню;
  • термін експлуатації 15-30 років.

Особливість цегляного димоходу в тому, що його стінки шорсткуваті, тому під час активного використання на них накопичуються продукти горіння. Їх обов’язково потрібно чистити і робити це професійно Самостійно виконувати подібні роботи не варто. Найкраще звернутися за допомогою до трубочиста, який використовує спеціальне обладнання, виконує всі процеси швидко і якісно.

Проводити чистку потрібно в обов’язковому порядку перед початком опалювального сезону. В залежності від інтенсивності використання печі або котла, палива, технічне обслуговування потрібне кожні 2-3 місяці. Таким чином, забезпечується безпека і ефективна робота опалювальних приладів, печей і камінів.