Класифікація димоходів
Залежно від матеріалу димоходи бувають:
- з нержавіючої сталі;
- з низьколегованої сталі;
- керамічні;
- цегляні.
Димоходи із нержавіючої сталі відрізняються 100 % вогнестійкістю, антикорозійною стійкістю. Швидко прогріваються, тому ризик утворення конденсату мінімальний. Мають невелику вагу. Підходять для відведення продуктів горіння твердопаливних котлів. Мінімальний термін експлуатації 10-20 років.
Димоходи з низьколегованої салі оброблені фарбою, яка зберігає колір навіть при сильному нагріванні. Витримують температуру 1000 °С. Їх можна встановлювати для котлів і печей. Швидко монтуються завдяки з’єднанню труба в трубу.
Керамічні димоходи відрізняються тривалим терміном використання 30-50 років. Мають гладкі стінки, тому на внутрішній поверхні практично не накопичується сажа. Кераміка добре поглинає тепло. Завдяки високій пожежній безпеці такі димоходи підходять для дерев’яних будинків.
Цегляні димоходи
Цей тип є найпоширенішим з усіх вище вказаних. Цегляні димоходи встановлюються на етапі зведення будинку. Мають кілька важливих переваг:
- висока тепловіддача;
- стійкість до вогню;
- термін експлуатації 15-30 років.
Особливість цегляного димоходу в тому, що його стінки шорсткуваті, тому під час активного використання на них накопичуються продукти горіння. Їх обов’язково потрібно чистити і робити це професійно Самостійно виконувати подібні роботи не варто. Найкраще звернутися за допомогою до трубочиста, який використовує спеціальне обладнання, виконує всі процеси швидко і якісно.
Проводити чистку потрібно в обов’язковому порядку перед початком опалювального сезону. В залежності від інтенсивності використання печі або котла, палива, технічне обслуговування потрібне кожні 2-3 місяці. Таким чином, забезпечується безпека і ефективна робота опалювальних приладів, печей і камінів.