Частенько на дачі хочеться освіжитися, особливо після робіт в спекотні літні дні. Найбільш бюджетним варіантом для цього послужить душова кабіна, яка сконструйована самостійно.
Перед початком будівництва необхідно вибрати місце, де буде розташований душ, і матеріал, з якого він буде виготовлений.
Душ складається з наступних елементів:
- каркас;
- бак для води;
- огорожі (стіни);
- піддон (пол).
Простий і швидкий варіант – це душ, виготовлений з відра. У ньому необхідно зробити багато дірок і підвісити в будь-який зручний місце. Таку конструкцію зробити легко, але, щоб повноцінно помитися, відра води може бути недостатньо.
Більш ускладнені рішення в основному роблять з дерева, металу і пластика. Кожен з них має свої нюанси споруди.
Душ з дерева
- Спочатку копають яму глибиною приблизно півметра розміром 100 на 100 см, на її дно насипають щебінь. На кути укладають шлакоблоки, виставляють їх рівно, за допомогою рівня.
- Потім приступають до виготовлення каркасу. З дощок шириною до 20-ти см, а завтовшки до 5-ти см роблять підставу розміром 100 на 100 см. До нього прикріплюють 4 бруса перерізом 7 на 10 см. Каркас пов’язують за допомогою бічних і поперечних перемичок, що вставляються в пази.
- Після цього каркас обшивають вагонкою, блокхаус або фальшбрусом.
- Перш ніж фарбувати конструкцію, необхідно її прогрунтувати просоченням.
- Фарбувати найкраще фасадним акриловим водорозчинні лаком в декілька шарів.
- В кінці встановлюється бак, штори, полки.
Самостійно зробити таку душову кабіну можна за один-два дні.
Душ з полікарбонату
Такий варіант на металевому каркасі прослужить довше, ніж дерев’яний, але і коштувати буде дорожче.
- На майданчику майбутнього душа заливають бетонну стяжку, роблять канал для стоку води. Далі встановлюється підготовлений заздалегідь металевий каркас. Використовують труби перетином 4 на 2 см, товщиною 2-3 мм, і куточок зі сталі 5 на 5 см. На стяжку укладаються по дві стійки і дві перемички, після чого вони зварюються внахлест. Вертикально до них кріпляться два поперечних профілю, обов’язково необхідно перевірити співвідношення кутів.
- Потім варять раму для дверей, закріплюють петлі. Полікарбонат прикручують саморізами до каркасу.
- Для зберігання води краще підійдуть прямокутні пластикові баки. Встановлюють їх нагорі, використовуючи в якості даху.
Чтоьи точно розрахувати собівартість такого регене, треба знати ціну полікарбонату https://gtconcept.com.ua/prices/polycarbonate-commonprice.html
Душ з профнастилу
- Для нього підійде каркас, як з дерева, так і з металу. Обов’язкова умова – наявність додаткових перекладин.
- Каркас роблять одним з перерахованих вище варіантів. Потім саморізами кріплять профнастил, спочатку на стіни, потім на двері.
Рекомендують залишати відстань між стінами та дахом, щоб в душ надходив денне світло.