Головна Цікаво Як працює пультова охорона

Як працює пультова охорона

290

Пультова охорона — це система, яка дозволяє швидко виявляти будь-які нестандартні ситуації, зокрема проникнення в приміщення. Вона дозволяє проводити цілодобовий дистанційний моніторинг об’єкта без залучення охоронців.

Головне завдання пультової охорони – оперативне виявлення правопорушень безпеки на підприємстві, в офісі чи житловому будинку. Цей процес повністю автономний, тож одна охоронна компанія може одночасно наглядати за багатьма об’єктами.

Основні елементи такої охорони – датчики, приймально-контрольний пристрій, система передачі сповіщення (телефонна лінія, GSM, GPRS, радіоканал) та пульт централізованого спостереження, але одним цим пультова охорона не обмежується. До системи також відносяться оператор централізованого управління і група швидкого реагування, що виїжджає на об’єкт в разі позаштатної ситуації. Команда оснащена всіма необхідними засобами для захисту приміщення.

Система працює за наступним принципом: сигнал з датчиків передається до пункту управління, де його приймає оператор. Він аналізує отримані дані та вирішує, чи потрібно направляти на місце групу швидкого реагування. Екіпаж прибуває на місце призначення за 5-10 хвилин, тож зловмисники не встигають пошкодити чи вкрасти майно. Часто сам сигнал сигналізації відлякує злодіїв.

Яку пультову охорону обрати

Обирати охоронні послуги слід з урахуванням особливостей приміщення: кількості входів і виходів, площі території та призначення приміщення. Також важливо враховувати віддаленість об’єкта від центру управління, наявність «складних місць», які важко контролювати, щільність території тощо.

Тип датчика, як головного елемента для виявлення зловмисника, теж має вагоме значення. Зазвичай об’ємні датчики найкраще підходять для встановлення в середині приміщення: вони миттєво реагують на людей, що проникли в будівлю, та передають сигнал до центрального пункту управління. Магнітоконтактні датчики вмить блокують двері та вікна. Вони бувають накладними і врізними, а в основі є постійно намагнічена частина та герметизований контакт. Такі датчики чудово захищають всі входи та виходи.

Менш популярними є акустичні та вібраційні датчики, але іноді вони більш ніж ефективні. Їх головна функція – захист від сторонніх шумів і стін від проломів.

Пультова охорона – це ефективний захист будь-якого приміщення, що не потребує постійного перебування охоронця на місці. Нагляд за приміщенням відбувається дистанційно, а в разі потреби приїжджає група швидкого реагування.