Головна Цікаво Як вибрати необхідний термінал збору даних?

Як вибрати необхідний термінал збору даних?

3217

Управління сучасним складом просто немислимо без застосування спеціальних систем, що дозволяють швидко виявляти необхідний товар в складському комплексі, отримувати інформацію про кількість продукції, що залишилася на складі. При широкому поширенні систем штрих-кодування в торгівлі і логістики не дивно, що саме ця методика застосовується для збору і обробки інформації про продукцію на складі. На відміну від касових місць в магазинах, де покупець самостійно приносить касиру всю необхідну продукцію, і йому залишається лише сканувати штрих-код з етикетки, працівники складу повинні бути набагато мобільніші, адже вони в цьому випадку повинні самі знайти товар і привести його «до виходу », одночасно зафіксувавши свої дії. Така мобільність, необхідна для ефективної роботи складу, визначає вимоги до застосовуваних працівниками пристроїв. На допомогу комірникам приходять термінали збору даних – один з найскладніших видів торгового обладнання. Даний тип обладнання, своєрідний смартфон промислового призначення, може застосовуватися в таких сферах, як логістика, перевезення, складське зберігання, доставка, виїзні послуги і торгівля і т.д.

Недарма цей тип мобільної апаратури називають мобільними комп’ютерами, – адже вони об’єднують в собі функції сканера штрих-коду і мініатюрного комп’ютера, який зберігає і обробляє дані, а також передає їх в комп’ютер зі встановленою ПЗ товарного програмою. І, виконуючи всі ці дії, термінал залишається невеликим мобільним пристроєм – як правило, трохи більше звичного мобільного телефону. Один з таких терміналів пропонує компанія Divesco Trade на сайті свого магазину http://divesco-trade.org.ua/category/tyerminaly-sbora-dannykh/ . Також ви можете отримати консультацію при купівлі терміналу за адресою у м. Київ, по вул. Микільсько-Слобідська, д.1а, або за номером телефону (093) 150-33-36. До речі, іноді в функціональні можливості мобільного терміналу входять і функції стільникового телефону, що робить його незамінним засобом спілкування між працівниками складу.

Купівля ТСД позбавляє працівників від необхідності прив’язуватися до робочого столу комірника, – співробітник складу може переміщатися по складському комплексу і фіксувати всю необхідну інформацію в будь-якій точці складу. Таким чином, термінали збору даних забезпечують високу точність обробки даних, що не сковуючи рухів комірника. Бездротові технології при цьому дають можливість сканувати інформацію з етикеток товару і передавати їх в стаціонарний комп’ютер. Використання тієї чи іншої технології передачі даних визначає вимоги до обладнання. При виборі необхідної моделі треба оцінити, наскільки важлива для конкретного складу оперативність передачі інформації – чи потрібно терміналу передавати дані відразу після їх зчитування або оператор складу зможе після збору даних підійти до комп’ютера і «перекинути» інформацію.

Сучасні мобільні комп’ютери для складських комплексів і торгових підприємств мають настільки широкий спектр можливостей, що перед придбанням обладнання необхідно оцінити весь функціонал і співвідношення ціни і якості. Наприклад, термінали можуть дозволяти відправляти електронну пошту, дзвонити колегам, створювати особистий календар зі списком завдань, і, звичайно, сканувати інформацію з штрих-кодів.

Ще одна характеристика терміналів збору даних пов’язана з їх надійністю в екстремальних умовах роботи. Якщо Ви хочете бути впевнені в тому, що даний тип обладнання прослужить довго, варто звернути увагу, наприклад, на ТСД Motorola, які продовжать свою коректну роботу навіть після багаторазових падінь з висоти до 1,5 метрів на тверду поверхню. Якщо Ви знаєте, що термінал буде застосовуватися на неопалюваному складі або в процесі транспортування вантажу, слід звернути увагу на температуру використання обладнання. Наприклад, можна вибрати термінал Opticon, який можна успішно експлуатувати і при – 25 градусах Цельсія.

Залежно від умов експлуатації важливе значення може набувати час роботи батареї і час її зарядки. Наприклад, термінал збору даних може працювати від простих батарейок або від акумулятора протягом 200 годин або не менше 30 годин, – це залежить від того, яке джерело живлення використовується (звичайні алкалінові батарейки працюють довше акумуляторів).