Головна Цікаво Як вибрати правильний корпоративний подарунок для колег?

Як вибрати правильний корпоративний подарунок для колег?

1388

Ділові подарунки на свята, підписання вигідного контракту або особливі заслуги перед компанією повинні бути корисними та бути приємні адресатові.

Подарки колегам вибирають з урахуванням їх рангу, вподобань та принципів ділового етикету. Розглянемо, як вибирати ділові подарунки, щоб вони були приємні та доречні.

Ніколи не вибирайте подарунків колегам, не зібравши про них інформацію

Головне при виборі подарун6ку, щоб він був не тільки ефектним, але й ефективним. При виборі презенту треба звертати увагу на цільову аудиторію, зберіть хоча б мінімальні дані:

• Вік;

• Занятість;

• Вподобання;

• Образ життя;

• Навички.

Це збільшить шанси на попадання в ціль та те, що подарунок буде корисним дійсно. Далі зверніть увагу на бюджет, який виділений на подарки колегам та починайте підбирати актуальні варіанти.

Подарунок з ідеєю

Подарки колегам повинні нести якусь ідею. Це може бути якийсь тренд, який нині на піці популярності. Наприклад, якщо робота компанії зв’язана з природою, то колегам можна подарувати багаторазові пляшки для води та мішечки для зважування продуктів цікавої форми.

Також можна вибрати шопери із екологічного матеріалу, термо стакани, листівки з живого паперу та інші товари, які призивають піклуватися про планету та бережно відноситися до її ресурсів.

Корисний подарунок

Ділові подарунки повинні бути реально корисними та не виходити за рамки етикету. На багатьох підприємствах не дозволяється приймати презенти дорожче конкретної суми.

Китайські повери та товари краще не дарувати тому, що вони часто ламаються, що приводить до негативу. Краще слідувати принципу, де подарувати менше, але речі якісні та дійсно корисні.

Для вибору подарунків партнерів треба дізнатися, що їм можна приймати, а що може скомпрометувати людину та розцінюватися, як хабар.

Які подарунки можна підібрати?

Для колег часто вибираються класичні, стандартні подарунки високої якості. Креативні речі підходять тільки, якщо вони виготовляються на замовлення та мають зміст.

Актуальними подарунками можна вважати:

• М’які пледи з якісної тканини;

• Термо кружки;

• Офісне приладдя, яке можна використовувати круглий рік;

• Настільні календарі, якими комфортно користуватися;

• Папір високої якості;

• Блокноти на пружинах, а не в шкіряній обкладинці;

• Продуктові корзини, дорогий шоколад.

Якщо планується дарувати елітний алкоголь, тут треба звертати увагу на стать та ранг отримувача. Жінкам не можна дарувати коньяк та міцні напої, це не ввічливо по нормам ділового етикету.

Чоловікам не дарують шампанське та вино, якщо воно не відноситься до колекційних напоїв з історією. Перед тим, як вибирати людині алкоголь слід дізнатися чи не має вона проблем зі здоров’ям, та як вона відноситься до алкоголю.

Повне фіаско – подарувати партнерові чи члену адміністрації алкоголь, а потім дізнатися, що людина не п’є або має серйозні проблеми зі здоров’ям, які виключають можливість пити міцні напої.

При виборі подарунків слід дотримуватися декількох істин: користь, несподіванка та актуальність.