Головна Цікаво Як вибрати складний ніж перед тим як купити

Як вибрати складний ніж перед тим як купити

151

Якщо ви вирішили купити собі складний ніж вам варто звернути увагу на деякі критерії щоб вибір був максимально правильним. Ця інформація буде корисна для новачків у ножовій справі, тому що досвідчені любителі ножів знають усі ці рекомендації виходячи зі свого досвіду.

Насамперед треба дати відповідь самому собі в яких умовах найбільше вам необхідний складний ніж. Це міські умови, польові чи деякі службові робочі обставини. У більшості випадків як допоміжний складний ніж підійде середньорозмірний кишеньковий ніж з довжиною клинка до 10 см. Нижче розглянемо які параметрами повинен мати хгарний складний ніж.

 

Сталь

Для звичайного робочого ножа добре підійде сталь середнього сегмента, наприклад, 9Cr18MoV або її аналоги. Дана сталь має оптимальні властивості по утриманню гостроти клинка і така сталь практично не іржавіє, що дуже зручно у використанні по нарізці продуктів або просто у вологих умовах. Також така сталь швидко заточується і через 15-20 хвилин правки на спеціальному мусаті клинок матиме заводську гостроту.

 

Довжина клинка

Оптимальною довжиною клинка для допоміжного складаного ножа буде, 8-10 см. Цієї довжини цілком достатньо для виконання більшості завдань. Занадто великий ніж може бути не зручний у носінні на кожен день, якщо звичайно велика довжина клинка не потрібна для виконання специфічних завдань, які пов’язані з вашою роботою.

 

Вага ножа

Вага ножа має бути чим менше, тим краще. За відгуками багатьох користувачів складані ножі з вагою понад 150 г. не комфортно носити та вага відчувається при щоденному носінні. Як правило, сучасні складні ножі вписуються в ці рамки за вагою, але цей важливий параметр не варто забувати.

 

Кишенькова кліпса

Напевно, один з найважливіших параметрів для складного ножа, багато новачків у ножовій справі не звертають увагу на цей важливий момент. Від кишенькової кліпси залежить зручність носіння ножа. Коли ви берете з собою ніж і він з вами більшість часу він знаходиться в режимі транспортування. І від зручності транспортування залежатиме ви будите носити ніж кожен день чи ні. Бувають ножі з кліпсою з одним положенням та двома і навіть із чотирма позиціями розміщення на руківї ножа.

Купити складаний ніж: https://knife.best/  який відповідає вищезазначеним параметрам можна за цим посиланням. У каталозі магазину представлені ножі від Українського бренду Arms Area®, які поєднують у собі оптимальну ціну та якість.