Головна Цікаво Які вакцини зареєстровані в Україні

Які вакцини зареєстровані в Україні

1320

Незважаючи на кілька локдаунов, обмежувальні заходи для громадян, масковий режим, все одно кожен день в Україні нараховується тисячі підтверджених випадків захворювання коронавірусів

Найефективніший методом в боротьбі з вірусом – вакцинація, яка в Україні вже стартувала. Чи безпечний препарат і чи можна захворіти після щеплення коронавірусів? На ці запитання відповідає Ольга Кобевко, лікар-інфекціоніст, яка дала інтерв’ю на «Громадському радіо».

Які вакцини зареєстровані

Перший препарат, який ввозять на територію України – індійська вакцина Covishield. Вона виготовлена ​​на базі Інституту сироватки крові Serum Institute of India і має ліцензію Oxford-Astra Zeneca. В нашу країну буде доставлено 500 тисяч доз. Вакцина сприяє виробленню антитіл у людини, є абсолютно безпечною. Знадобитися ввести дві дози з інтервалом 4-12 тижнів.

Дослідження показали, що вакцина підтвердила ефективність в 90% випадків. Клінічні дослідження проходили в Британії і Бразилії в три етапи. За словами Президента України, планується ввести вакцини від таких виробників Pfizer, Novavaх, Sinovac, AstraZeneca. Препарати Oxford / AstraZeneca і Pfizer зареєстровано 23 лютого 2021 року. Ввозити NovaVax планують в липні цього року і бажають отримати 15 мільйонів доз.

У планах вакцинувати половину населення України за період 2021-першої половини 2022 року.

Чи безпечна вакцина від коронавіруса

Незважаючи на те, що вакцина від COVID 19 вже є в наявності, і можна робити вакцинацію, бажаючих поки що не так багато. За перший день щеплення зробили дев’яносто чоловік. Лікарі пояснюють відмову від вакцинації недовірою до виробника, сумнівами в ефективності вакцини і страхом заразитися коронавірусом від препарату. Лікар-інфекціоніст Ольга Кобевко пояснила в інтерв’ю, що вакцина від COVID 19 безпечна, а людина, яка зробила щеплення, не може заразитися вірусом, оскільки вакцина не містить живого активного вірусу. Організм виробляє антитіла на ослаблений вірус, який вводять в м’яз.

Лікар сказала в інтерв’ю: «Для нас вірус буде безпечним в цьому плані, і ми не можемо заразитися внаслідок вакцинації». Також доктор закликає уважно стежити за станом організму і при погіршенні самопочуття звертатися до сімейного лікаря.