Головна Цікаво Яку роботу шукають в Польщі сімейні пари

Яку роботу шукають в Польщі сімейні пари

858

Чим відрізняється пошук роботи сімейною парою від того, якщо роботу шукає або чоловік, або жінка

До 2000-х років спостерігалась в українському суспільстві тенденція їхати за кордон поодинці. Якщо сім’я вирішувала, що за кордон на роботу має їхати чоловік, то зазвичай це була робота в Португалії-Іспанії різноробочим на будівництві. Якщо їхала жінка – зазвичай влаштовувалася опікункою в Італії. Починали свій трудовий шлях ці люди без офіційного підписання трудового контракту і боялися бути впійманими поліцією, адже депортація неприємна всім.

Проте згодом ринок праці країн ЄС став трансформуватися, як і підхід самих українців до свого працевлаштування за кордоном. Особливою популярністю стали користуватися роботи, де можна оформити візу і спокійно легально працювати. Найкращі умови пропонували близькі з Україною країни – тому робота в Польщі та Чехії стала користуватися такою популярністю. Яку б вакансію ви не обрали з переліку на https://andriym.com/vacancies/poland – кожна буде передбачати підписання трудового договору. Роботодавці самі не зацікавлені платити штрафи, адже здебільшого це великі заводи і склади з гучними брендами, які дбають про свою репутацію.

Знову ж, якщо з сім’ї їхав хтось один – значно збільшувалася ймовірність, що людина буде працювати неофіційно, зазвичай це в Нідерландах та Німеччині. Проте якщо їхати працювати вирішувала сімейна пара, то обоє розуміли ризики і обирали офіційне оформлення попри нижчу заробітну плату, в порівнянні з тою, яку пропонували в західніших країнах ЄС. Окрім того, що сімейна пара «робить ставку» саме на офіційне працевлаштування – є ще кілька факторів, які вирізняють такі пошуки роботи.

Робота на одному підприємстві

Коли сімейна пара шукає роботу в Польщі, то виникає потреба визначити, яка саме по кваліфікації це буде робота. Розглянемо кілька варіантів.

  1. Він – будівельник, вона працювала бухгалтером. В такому разі, якщо жінка не готова витрачати час і кошти на опанування бухгалтерської справи в Польщі, а це і вивчення законодавства, і вивчення мови – то найоптимальніший варіант, коли вона працює різноробочою, а він влаштовується за спеціальністю.
  2. Він – зварювальник, вона – швея. Обоє з легкістю без додаткових вкладень і часу можуть знайти роботу за спеціальністю.
  3. Він – дипломований економіст, вона – менеджер з продажу. Без додаткових витрат часу і коштів на вивчення мови і нострифікацію дипломів обоє можуть влаштуватися на підприємство різноробочими.

З наведених прикладів видно, що пара може обрати варіант або окремого працевлаштування, або спільного. І питання знайти роботу в Польщі для сімейної пари без досвіду і без знання мови на одному підприємстві не викликає труднощів, яскравим свідченням цього є об’ємний перелік таких вакансій на https://andriym.com/vacancies/poland/couples.

В такій саме праці в Польщі є вагомі плюси. По-перше, зазвичай житло для українців надає роботодавець. В рідкісних випадках житло шукають самостійно, це більш опція для людей, які прожили певний час в країні, знають про мельдунек і кауцію і зможуть правильно це оформити в правовому полі. І роботодавець для сімейних пар намагається виділити окрему кімнату, тому створюються досить комфортні умови. По-друге, сімейну пару ставлять в одну зміну. Виходить, що вони решту часу можуть проводити спільно. А не так, що різні підприємства мають різні по годинах роботи зміни, і чоловік та жінка бачать один одного коротший період. По-третє, роботодавець намагається дати чоловіку роботу більш складну і відповідно більш високооплачувану. Тобто всі працюють відповідно до своїх сил і мають більшу оплату, ніж якби працювали на однакових процесах. По-четверте, всі ці умови виконуються не залежно від офіційного оформлення ваших стосунків в парі: ви можете бути чоловіком і дружиною, або просто парою, яка живе спільно – штамп в паспорті нікого не цікавить.

Як бачите, робота в Польщі передбачає різноманітні вакансії на будь-яку життєву ситуацію і потребу залежно від кваліфікації партнерів. А роботодавці максимально спрощують адаптаційні моменти, якщо ви поїхали працювати за кордон вперше.