Головна Цікаво З 1 січня на території України набув чинності закон про мікрокредитування

З 1 січня на території України набув чинності закон про мікрокредитування

1168

Починаючи з 1 січня на території України набув чинності закон про мікрокредитування. Про це повідомляє видання Детектор Медіа. У цій статті ми розглянемо зміни на ринку фінансових послуг, пов’язані із нововведеннями.

Новий закон покликаний захистити позичальників, які отримують гроші в мікрокредитних організаціях. Так, наприклад, закон буде регулювати штрафи та неустойки через які сума заборгованості часто виявлялася значно вище, ніж отриманий кредит. Завдяки високим відсоткам та системі штрафів деякі позичальники накопичували заборгованість та з часом не могли оплачувати кредит.

Серед найбільш значущих нововведень можна відзначити:

  • У категорію “споживчий кредит” потрапляють всі позики, які були видані на термін менше місяця, а також кредити на суму що не перевищує мінімальну заробітну плату. Тепер такий мікрокредит буде захищатися законом про споживче кредитування в Україні.
  • Фінансовим організаціям більше не можна збільшувати відсоткову ставку своїм клієнтам. Також забороняється штрафувати позичальника за одне й те ж саме порушення по кілька разів. Такі нововведення дозволять знизити кредитне навантаження на користувачів послуг мікрофінансових організацій.

Даний закон розрахований також на захист мікрокредитних організацій від недобросовісних позичальників, що сприятиме зменшенню кількості проблемних кредитів.

Сервіс Crezu повідомив, що різні мікрофінансові компанії часто користувалися недосконалістю закону та фактично обманювали своїх клієнтів. Вони видавали кредити під величезні відсотки: 300%, 700%, а в деяких випадках навіть більше 1000%. Тому для злагодженої роботи ринку кредитування в Україні гостро стоїть не тільки проблема недобросовісних позичальників, але й організацій, що надають послуги кредитування.

Позичальнику часто складно знайти компанію, яка б якісно виконувала свої зобов’язання та відповідала наступним вимогам:

  • Прийнятні відсотки за позикою;
  • Невисокі штрафи при простроченнях платежів;
  • Чесні та прозорі умови надання послуг;
  • Можливість перегляду умов кредиту у випадках складних ситуацій.

Також в Crezu відзначили, що для зручності позичальників були дуже ретельно перевірені всі мікрофінансові організації на відповідність нових вимог закону. Адже від цього залежить не тільки репутація МФО, але й сервісу, який допомагає в пошуку кращих пропозицій на ринку.