Головна Цікаво Жовто-блакитний прапор світязянин Тарас Черняков провіз у Брест велосипедом

Жовто-блакитний прапор світязянин Тарас Черняков провіз у Брест велосипедом

2039

Незвичайну подорож у бе­резні здійснив 21-річ­ний сві­тязянин Тарас Черня­ков. Він, почепивши на спор­тивний велосипед жов­то-блакит­ний стяг та узявши з собою в рюк­зак лише най­необхідніші речі, поїхав двоколісним тран­спор­­том у Брест (Республіка Бі­лорусь).

Як розповідає хлопець, ідея виникла спонтанно, у теле­фон­ній розмові з дру­зями-білорусами, які про­живали у Бресті та зап­­ро­шували у гос­ті. Тож у бе­резні, коли по­дії у Криму тримали в на­пру­­женні не лише україн­сь­ке суспіль­ство, а й Європу, юнак сві­домо своїм вчин­ком продемонстрував суспіль­с­т­ву, що Україна повинна бути єдиною. Подорож до Бреста роз­по­чалася 13 березня о сьомій годині ранку, а вже о другій годині дня за білоруським часом юнак стояв на площі перед Брестською фортецею. Хоч там і мало було відвідувачів, адже дощило та було холодно, проте байдужих до велосипедиста з українським прапором не було. Підходили люди, запитували хто і звідки, писали на жовто-блакитному полотнищі побажання, вислов­лювали Україні свою дружню підтримку та ставили підписи.

Відпочивши з дороги та день прогулявшись містом із друзями, Тарас 15 березня вирушив у зворотному напрямку. Хоч погода і не сприяла велосипедній подорожі, проте юнака це не зупинило. Крізь сильний дощ та мокрий сніг він уперто віз жовто-блакитний стяг додому, у рідний Світязь.

Всього ж хлопець на велосипеді подолав 240 кілометрів, але каже, що до фізичного навантаження звик, бо є студентом фа­культету фізичної культури і спорту Східноєвропейського наці­о­нального університету ім.Лесі Українки. Зараз, у літній період, Тарас працює інструктором-екскурсоводом у туристичній фірмі «Світязь-AKTIVE», де проводить екскурсії не лише велосипедами, а й на байдарках, долаючи щодня по 25-30 кілометрів по воді. 

У планах хлопця – знову поїхати з товаришем у Білорусь, при­хопивши намети для ночівлі. А згодом – і в сусідню Польщу, та взяти туди з собою той же стяг, що привіз із Бреста.

Удачі вам, юні патріоти!

Віта ШЕПЕЛЯ.