Головна Цікаво Звернення депутатів Волинської обласної ради щодо розроблення та затвердження порядку безоплатної...

Звернення депутатів Волинської обласної ради щодо розроблення та затвердження порядку безоплатної передачі земельних ділянок у власність або постійне користування співвласникам багатоквартирних будинків

526

Звернення

депутатів Волинської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо розроблення та затвердження порядку безоплатної передачі земельних ділянок у власність або постійне користування співвласникам багатоквартирних будинків

На сьогоднішній день в Україні досить активно створюються об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельних кооперативів (ЖБК), що є національним пріоритетом на всіх рівнях. На жаль, не всі аспекти діяльності ОСББ і ЖБК мають належне законодавче врегулювання. Це в першу чергу стосується порядку передачі земельних ділянок у їхню власність або постійне користування.

Розуміючи потребу та стурбованість жителів багатоквартирних будинків щодо виникнення складнощів під час оформлення прав на земельну ділянку через відсутність єдиної законодавчо встановленої та закріпленої процедури, а саме:

– порядку передачі земельних ділянок співвласникам спільного майна багатоквартирних будинків;

– державної реєстрації за співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку прав на земельні ділянки і перереєстрації земельних ділянок від об’єднання співвласників багатоквартирного будинку на співвласників;

– порядку визначення меж прибудинкової території багатоквартирного будинку.

Так, Верховною Радою України був прийнятий Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 N 417-VIII, який набрав чинності 01.07.2015 (далі – Закон).

Зазначеним Законом були внесені зміни, зокрема, до частини другої статті 42 Земельного кодексу України, яку викладено у такій редакції:

«Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України».

Крім того, пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону Кабінет Міністрів України зобов’язано протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом. На сьогодні такий порядок Кабінет Міністрів України не затвердив.

Затвердження такого порядку має велике значення, адже без його прийняття співвласникам багатоквартирних будинків неможливо реалізувати право, визначене в частині другій статті 42 Земельного кодексу України.

На підставі вищевикладеного, ми, як депутати Волинської обласної ради, просимо невідкладно вирішити питання затвердження порядку щодо безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, у власність співвласникам багатоквартирного будинку.

Прийнято на 27 сесії