Головна Духовне Відкриття світязького монастиря

Відкриття світязького монастиря

5858

Одинадцять років тому жителів Світязя сколихнула новина: у їхньому селі засновуватимуть чоловічий монастир. Багато хто цій події дивувався і не вірив, зважаючи ще й на те, що влітку тут відкривався відпочинковий сезон. Але отець Арсе­ній (тоді ще – отець Василій) наполегливо і з терпінням зай­мався будівництвом святої обителі, відшуковуючи немалі кошти на цю богоугодну справу. Коли настав час копати рови під фундамент братського корпусу, до священика підійшов житель села Омельне і повідав свій сон, який приснився ще 30 років тому. Ніби на тюльпановому полі (тут один селянин довгий час вирощував тюльпани на продаж, вони й тепер часто викидають зелені листочки із землі) копають рови. Він запитав тоді у батюшки: «Що тут буде?». «Монастир», – відпо­вів той. І тільки зараз, через стільки років, цей сон перейшов у реальність.

Підкріплювала дух перших монахів Почаївська ікона Божої Матері, яка явила Своє знамення і почала мироточити. Збільшувався потік паломників – і це вселяло надію, що все недаремно, що Божа допомога не залишає ні на хвилину. Рівно 11 років тому, на свято ікони Божої Матері «Спорителька хлі­бів», владика Симеон (тоді ще – Володимир-Волинський і Кове­льський) разом із духовенством заклали наріжний камінь та капсулу з документом про заснування майбутньої чернечої обителі.

А цього року 28 жовтня освятили монастирський корпус Петро-Павлівського чоловічого монастиря. До цього часу мо­на­хи жили в старенькій хатині, а вже від сьогодні матимуть монастирські келії не тільки для себе, а й тих численних па­ломників, які часто приїжджають на монастирські Богос­лужіння.

Хресним ходом вранці святкового дня священики вирушили від Петро-Павлівського храму до величного монастиря. І в храмі ікони Божої Матері «Спорителька хлібів» відбулася перша Божественна Літургія, яку очолив архімандрит Арсеній, наміс­ник чоловічого монастиря. На святковій службі були при­сутні: ректор Володимир-Волинського регентського Духовного учи­ли­ща, митрофорний протоієрей Олексій Никитюк, благо­чин­ний Шацького округу, митрофорний протоієрей Микола Ви­хор, свя­щеники не тільки Шацького, а й Любомльського, Кове­ль­ського і Володимир-Волинського районів.

Радував слух молитовний спів ченців Почаївської обителі, які були запрошені на освячення монастиря, та місцевий цер­ков­ний хор під керівництвом Ірини Шевчик.

«Я дякую всім, хто за ці 11 років долучився до будівництва цієї обителі, – виголосив у кінці промову отець Арсеній. – Коли тільки закладалася перша цеглина, то ніхто не вірив, особливо із місцевих жителів, що на цьому місці буде лунати постійна молитва. І вже від сьогоднішнього дня наші ранішні та вечірні Богослужіння відбуватимуться в монастирській церкві, а на свята і в неділю буде звершуватися дві Літургії. Ми молимося за наше село, наших людей, всіх, хто приїжджає з різних куточків України та Білорусі. Двері нашого монастиря відчинені для всіх вас».

По завершенні Літургії відбулося освячення монастирського корпусу та було відслужено подячний молебень.

Раділи цій події всі, особливо паломники, для яких уже буде місце для ночівлі та спільної трапези з ченцями обителі. А Матір Божа й надалі покриватиме всіх Своїм омофором та не дозволить бути в голоді не тільки монахам, а й жителям усіх навколишніх сіл, бо ж Її ікона «Спорителька хлібів» наситить і духовно, і тілесно.

Олеся КУЛІШ, с. Світязь.