Головна Духовне Українці хочуть мати єдину помісну церкву

Українці хочуть мати єдину помісну церкву

3054

У Києві 28 липня масштабними за­ходами та хресною ходою відзначили 1030-річчя  хре­щення Київ­ської Русі-України.

На торжество з’їха­лося чимало священиків та ві­рян з усіх областей та районів України. За приблизними підрахунками, уча­сть у хресній ході взяли майже 60 тисяч українців. Так, тільки від Волині до Києва поїхало більше 30 автобусів, а це приблизно півтори тисячі людей.

Участь у цих багатотисячних заходах взяли й шачани. Організувала поїздку до столиці Шацька РДА за сприяння голови райдержадміністрації Василя Голядинця. Очолив шацьку делегацію заступник голови райдержадмініст­ра­ції Володимир Бугайчук та керівник апарату райдерж­адмініст­рації Вікторія Кужель.

Розпочалося торжество в патріаршому соборі Рів­ноапостольного князя Володимира із Божественної літургії, яку очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Серед єпископату з ним співслужив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. З шацьких священиків участь у Бо­гос­лужінні взяв настоятель парафії Святого Архістратига Михаїла смт Шацьк Роман Скірак.

Святійший патріарх Київський і всієї Русі-України Філарет у молитві «За Україну та українську помісну православну церкву» наголосив, що цим хресним ходом українці святкують дві перемоги: створення єдиної в Україні правос­лав­ної церкви – правдивої, укра­їнської, другу – перемогу над нашим зовнішнім ворогом», – зазначив він. На переко­нан­ня Філарета, підтверд­женням об’єднання україн­ського православ’я є присут­ність на урочистостях у Києві делегації від Вселенського пат­­ріарха Варфоломія, «який має твердий намір дати укра­їн­ській церкві Томос про авто­кефалію на­шої церкви».

Потому розпочалося бага­то­тисячний хід від собору на Володимирську гірку. Участь у ході «Молитва за Україну і за єдину Помісну Українську Православну Церкву» взяв Президент України Петро Порошенко та його дружина Марина. Хресною ходою віря­ни попрямували від Воло­димирського собору по буль­вару Шевченка, вулиці Воло­димирській, через Софійську та Михайлівську площі до Во­лодимирської гірки.

Традиційно волинське ду­хо­венство передувало у цій багатолюдній процесії.

На заходах виступили Президент України Петро Порошенко, представник Вселенського Патріарха Варфоломія митрополит Гальський Емма­нуїл, предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет, пред­стоятель Української автокефальної православної церкви Макарій, предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав, голова Всеукраїн­ського союзу церков віри євангельської – п’яти­десятників Михайло Паночко.

Шачани, взявши участь у хресному ході, по­бували на майдані Незалежності, ушанувавши пам’ять волинян – Героїв Небесної сотні, які за­гинули у лютому 2014 року під час Революції гідності.

Віта ШЕПЕЛЯ