Головна Духовне Жителі Луцької громади вшанували пам’ять жертв розстрілу у Луцькій тюрмі

Жителі Луцької громади вшанували пам’ять жертв розстрілу у Луцькій тюрмі

730

Сьогодні минає 82-га річниця розстрілу в’язнів Луцької тюрми – одного з найжахливіших злочинів НКВС проти населення Волині на початку Другої світової війни. 23 червня 1941 року у Луцьку було здійснено масовий розстріл понад 2000 чоловіків та жінок, арештованих та засуджених за свої погляди.

 
 
 

Луцька тюрма була облаштована у колишньому монастирі Бригідок, в якому зараз розміщується Свято-Архангельський монастир ПЦУ. Як свідчать архівні документи, станом на 10 червня 1941 року в ній утримувалося 2117 ув’язнених. Серед них – патріотично налаштована молодь, священнослужителі, представники наукової та творчої інтелігенції.

Арештантів планували евакуювати у Вологду та Астрахань, але 22 червня в’язницю бомбардувала німецька авіація. Відтак усю ніч до ранку 23 червня, поки німці не увійшли в місто, людей в тюрмі розстрілювали, а потім поспіхом прибирали їхні тіла.

 

Трагедія в’язнів Луцької тюрми є символом репресій і злочинів НКВС у Західній Україні та одним із найчорніших днів в історії Луцька. Проте цьогорічна дата особливо скорботна та символічна. До початку повномасштабного вторгнення здавалося, що подібні жахіття назавжди залишилися в минулому, але через 82 роки в Україні знову відбуваються масові розстріли і поховання. Тому трагедія Луцької тюрми сьогодні озивається особливим болем у серцях лучан.

 
 

У скорботних заходах із нагоди 82-ї річниці трагедії Луцької тюрми взяв участь Луцький міський голова Ігор Поліщук. Разом із представниками влади області, громадськістю він вшанував загиблих в’язнів хвилиною мовчання та поклав квіти до стіни розстрілу на подвір’ї в’язниці. За загиблими від рук НКВС у 1941 році духовенство відслужило заупокійну панахиду.

 
 

Вічна пам’ять жертвам розстрілу Луцької тюрми.

Вічна пам’ять усім невинно убієнним.

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)