Головна Економіка Майже 500 мільйонів гривень витратять на ремонт доріг місцевого значення Волинської області

Майже 500 мільйонів гривень витратять на ремонт доріг місцевого значення Волинської області

3847

Загалом понад 1 млрд грн з державного бюджету спрямують цьогоріч на ремонт та відновлення автошляхів Волині. Це значний фінансовий ресурс, який допоможе поліпшити стан доріг області. На цьому наголошує заступник голови облдержадміністрації Валентин Цьось.

За його словами, причиною жахливого стану українських доріг є те, що впродовж останніх 10-20 років дорожня галузь фінансувалася в недостатній мірі. Відтак, були порушені міжремонтні строки робіт по збереженню доріг. А значне збільшення інтенсивності руху, перевантаження великовагового транспорту, зношеність покриття та вплив погодних умов – це сукупність тих чинників, що сприяють руйнуванню доріг. Натомість ремонти, що проводили, були хаотичними та здійснювали лише за принципом аварійності ділянки. Тож нині дорожникам усієї країни роботи більше, ніж достатньо.

Зокрема, на Волині зараз активними темпами триває ямковий ремонт доріг. Згідно з дорученням Укравтодору такі роботи виконують насамперед на міжнародних, національних та регіональних дорогах. Загалом з початку року працівники Служби автомобільних доріг ліквідували пошкодження дорожнього покриття на понад 15 тис. м2 автошляхів. Відповідні роботи планують завершити вже наприкінці квітня.

Окрім того, тривають роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення М-19 Доманово (на м.Брест) – Ковель – Чернівці – Тереблече (на м.Бухарест) на відрізку між населеними пунктами Копачівка та Кременець Рожищенського району. Так, на автошляху планують відремонтувати п’ять штучних споруд: чотири мости в населених пунктах Кременець, Козин, Княгининок та Сирники, а також одна залізобетонна водопропускна труба в селі Копачівка.

Слід зазначити, що Служба автомобільних доріг у Волинській області на ремонт доріг державного значення отримає 539,8 млн грн. Розподіл цих коштів виглядає наступним чином:

  • будівництво та реконструкція – 113,7 млн грн;
  • капітальний ремонт – 4,5 млн грн;
  • поточний середній ремонт – 238,6 млн грн;
  • поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання – 183 млн грн.

– Що ж стосується доріг місцевого значення, якими опікується обласна державна адміністрація, то наразі на місцях проводять лише грейдерування чи незначний ремонт. Фінансування ж капітального, поточного та середнього ремонту доріг розпочнуть з 15-20 квітня по завершенню всіх тендерних процедур, – повідомив Валентин Іванович.

Нагадаємо, що на 2019 рік запланована субвенція з державного бюджету на ремонт автомобільних доріг місцевого значення та комунальної власності становить 491 млн 441,400 тис. грн, а саме:

  • на капітальний ремонт автомобільних доріг місцевого значення – 60 млн 413,300 тис. грн;
  • на поточний середній ремонт а/д місцевого значення – 222 млн 654,100 тис. грн;
  • на поточний дрібний ремонт та експлуатаційне утримання а/д місцевого значення – 115 млн грн;
  • на будівництво, реконструкцію та ремонт вулиць і доріг комунальної власності в населених пунктах – 93 млн 374 тис. грн.

Важливо, що цього року виділили понад 93 млн грн на комунальні дороги. Ці кошти розподілили відповідно до протяжності доріг в кожному районі. Відтак, органи місцевого самоврядування на власний розсуд визначали ті напрямки, які потребують ремонту.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.