Головна Економіка Команда СК «Торнадо» на Балтиці

Команда СК «Торнадо» на Балтиці

3441

22-23 листопада у м. Гдиня (Польща) пройшов черговий ХІІІ міжнародний турнір з боротьби дзюдо «BALTIC CUP». У змаганнях взяли участь більше 650 спортсменів із Польщі, Латвії, Литви, Естонії, Хорватії, Росії, України та Німеччини. Змагання проводились серед хлопців та дівчат різних вікових груп – від наймолодших до найстарших.

На цьому турнірі побували і шацька команда юних дзюдоїстів із місцевого спортивного клубу «Торнадо» у складі п’яти спортсменів. На ці змагання шачан запросив ще на варшавському турнірі тренер з м. Гдиня Богдан Груба. Хотілося б відмітити теплий прийом поляків. Наші діти жили в хороших номерах та добре харчувалися. Особливо шачан вразив мальовничий край цього портового міста на Балтійському морі. В день приїзду спортсмени з Шацька оглядали місцеві краєвиди. Побували на морському пляжі у самій Гдині, потім їздили у курортне містечко Сопот, яке вразило своєю старовинною архітектурою та надсучасними дизайнерськими спорудами. Побували у гдинському три­поверховому акваріумі, де наші діти змогли наочно побачити безліч морських видів риб.

На наступний день розпочався турнір. Першими на татамі вийшли наймолодші учасники змагань. Із шацького «Торнадо» це був Назар Положевець. Своєю впевненою боротьбою, вигравши чотири сутички підряд, він надихнув всю команду на подальшу боротьбу. Назар поступився лише у фіналі поляку і зайняв ІІ місце.

І тут почалося… Дзюдоїсти із «Торнадо» почали вигравати одну сутичку за другою. І хоч були поодинокі агресивні вислови із вуст деяких тренерів із Росії, які перед сутичками говорили своїм вихованцям: «Завали хохла», та після того, як наші дзюдоїсти почали їх «чисто» вигравати, більше ніхто такого не говорив, а з повагою дивились в нашу сторону. Українські спортсмени підтримували один одного, як могли, перегукуючись «Слава Україні» – «Героям слава» після кожної перемоги.

В підсумку наші дзюдоїсти стали чемпіонами турніру у чотирьох вагових категоріях: це Роман Самолюк, Сергій Цекот, Назар Зубчик та Владислав Ключук. Команда СК «Торнадо» в цьому турнірі заслужила на ще більшу повагу, і тренери з інших країн підходили, вітали та запрошували до себе на турніри. І діти, і тренери були дуже задоволені та вражені поїздкою.

Після змагань до шачан підійшли привітатись і познайомитись представники української діаспори у м. Гдиня на чолі з її головою Петром Федусьом. Він був дуже вражений боротьбою та перемогами наших спортсменів. В розмові з нами представники діаспори, висловили глибоку підтримку українському народові у здобутті справжньої незалежності від російського агресора.

Пан Федусьо розповів, що українська діаспора хотіла б внести свою частку у цю боротьбу і напряму налагодити постачання гу­манітарної допомоги (медикаментів, продуктів харчування, теплого одягу) бійцям АТО та українській армії. І оскільки на турнір в м. Гдиня команду СК «Торнадо» возили два депутати Шацької районної ради – Руслан Кузько та Олексій Писачук, – то вони запевнили пана Федуся та представників української діаспори, що зроблять все можливе для прямих поставок гуманітарної допомоги без корупційних схем до конкретних добровольчих батальйонів. Ще пан Петро розповів, що у м. Гдиня відпочивають і підліковуються в санаторії 28 бійців АТО. Вони їм всіляко допомагають. Шацька делегація хотіла їх відвідати, але треба було повертатися додому. Шачани попросили голову діаспори, щоб він, при зустрічі, передав нашим бійцям, що всі перемоги ми присвячуємо їм! Слава Україні!

ХХХ

22 листопада ще одна шацька команда в неповному складі взяла участь в м. Луцьк у міжнародному турнірі з дзюдо серед юнаків 2001 р.н. і молодших. В змаганнях взяло участь більше 250 учасників з Волинської, Рівненської та Львівської областей. У запеклих сутичках наша команда посіла ІІ загальнокомандне місце, поступившись дзюдоїстам з м. Любомль. В шачан були відсутні провідні борці, які їздили на змагання в Польщу. В особистому заліку шачани здобули такі місця: І місце – Максим Москальчук та Артем Омельчук, ІІ – Назар Горніч (с. Голядин) та Артур Остапук, ІІІ – Борис Голядинець, Костянтин Цірута (с. Кошари), Юрій Чудійович та Богдан Лончук.

Тренерський склад вітає своїх спортсменів та зичить успіхів у наступних змаганнях.

Наш кор.