Головна Економіка Міська рада передала чотири нових тролейбуси на баланс КП «Луцьке підприємство...

Міська рада передала чотири нових тролейбуси на баланс КП «Луцьке підприємство електротранспорту»

1851

Чотири нових тролейбуси, які місто отримало в п’ятницю від виробника ДП «АСЗ №1» АТ «АК “Богдан Моторс”», передали на баланс КП «Луцьке підприємство електротранспорту». Це рішення депутати прийняли сьогодні під час позачергового засідання VI-ї сесії міської ради.

Міський голова Ігор Поліщук зазначив, що Луцьк має можливість першим в Україні реалізувати проєкт “Місто без маршруток”: “Без цих “Богданів”, які вже давно вичерпали свій функціональний ресурс, є неекологічними, адже коли вони виходили з конвеєра, були зі стандартом ЄВРО-2, ЄВРО-1. А ми, поступово оновлюючи електротранспорт, зможемо економічним методом витіснити їх з ринку перевезень нашого міста. Разом з тим, ми збільшимо долю комунального транспорту в місті та забезпечимо стабільність його функціонування. Разом із впровадженням оплати проїзду безготівковим методом та встановленням “розумних” зупинок, в місті створюється комфортне середовище для тих людей, які користуються громадським транспортом”.

І продовжив: “Окрім того, ми бачимо, яка ситуація з громадським транспортом, який курсує в місті. На превеликий жаль, через, на мою думку, непрофесійне рішення Кабінету Міністрів України щодо того, що максимум можна заповнювати салон пасажирами на кількість сидячих місць, сотні людей в нашому місті чекають зранку транспорт по 30-40 хвилин і більше в такий холод. Я під час наради із Прем’єр-міністром та Міністром охорони здоров’я, порушував це питання разом з міськими головами інших міст. Прем’єр дав доручення Міністру охорони здоров’я розібратися та прийняти відповідні міри. Судячи з того, що ніякої реакції немає, напевно одразу після закінчення наради, Міністр охорони здоров’я забув про це питання. Тому ці чотири тролейбуси – це ще й додаткова допомога у вирішенні питання надмірного очікування транспорту мешканцями нашого міста, що добираються зранку на роботу, відводять дітей в садочок чи школу”.

Луцький міський голова також порушив питання системи безготівкових розрахунків у транспорті. “Сьогодні місто Луцьк є єдиним містом в Україні, де забезпечена повністю безготівкова система розрахунків у транспорті. Безумовно, що якийсь відсоток готівки зберігається, однак зараз буде розпочата серйозна робота по боротьбі з цими безготівковими розрахунками. Як докір, іноді нам кажуть, що в інших містах є можливість розрахуватися і готівкою, і карткою. Я кажу, що це не правильно, тому що коли ми ввели повністю безготівковий розрахунок в транспорті, жодного разу перевізники не порушували питання про підняття вартості проїзду. Навіть після того, як обсяг перевезень значно зменшився. Сьогодні є чітка можливість обліковувати кількість перевезених пасажирів, бачити кількість перевезених пільговиків, тому необхідно продовжуватись рухатись в цьому напрямку”, – зазначив Ігор Поліщук.

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)

br/>Джерело – Луцька міська рада