Головна Економіка На Волині уже оголошено 46 електронних земельних аукціонів

На Волині уже оголошено 46 електронних земельних аукціонів

872

На Волині станом на сьогодні оголошено 46 аукціонів із оренди та відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Загальна площа цих земельних ділянок становить 569 га.

Зростання стартової ціни за цими земельними лотами сягає 360 %. Дохід від аукціонів – 752 тис. грн.

Першопрохідцями в організації електронних торгів на «Прозорро.Продажі» стали: Ківерцівська та Устилузька міські ради; Забродівська, Прилісненська, Павлівська, Вишнівська сільські ради; Олицька та Цуманська селищні ради.

У цілому в системі «Прозорро.Продажі» вже відбулося понад 300 успішних земельних аукціонів, за підсумками яких  організатори зароблять  до бюджетів різних рівнів понад 104,6 млн грн при оголошеній вартості лотів у майже 49 млн грн.

Загальна площа успішно реалізованих земельних ділянок — 1960 гектар. В аукціонах вже взяли участь понад 540 учасників.

Переважна більшість продавців – це органи місцевого самоврядування. Місцева влада все активніше використовує наданий їй ресурс для збільшення власних доходів. Адже зростання стартової ціни за земельними лотами становить понад 210 %.

Найбільше на торги виставляють землі сільськогосподарського призначення (торги для державних і комунальних земель проводяться лише з оренди таких земель). Таких аукціонів у системі 70%.

Так, на сьогодні в системі оголошено 1292 аукціони із оренди та відчуження с/г земель. Дохід від аукціонів ставить майже 145 млн грн. Загальна площа земельних ділянок – 8,7 тис. га.

Система гарантує захист електронних аукціонів, убезпечуючи їх від можливостей будь-якого втручання чи спроб вплинути на результат.

У «Прозорро.Продажі» підготували вичерпні інструкції для продавців, які хочуть продавати активи або здавати майно в оренду, з якими можна ознайомитися тут.  А також для покупців, які хочуть стати власником активу або  взяти його в оренду, – інструкції для них доступні тут.

«Найголовніше, – що все відбувається прозоро, без «схем» та скандалів, без будь-якого впливу чиновників на процес реалізації державного та комунального майна. Участь в аукціонах беруть не «свої», а всі. Заробляють не «свої», а громади, які потім ці ресурси зможуть спрямувати на нові лікарні, дитсадки і школи. Усе це – очевидні зміни на краще завдяки земельній реформі», – стверджує міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.