Головна Економіка Понад 200 тисяч до бюджету, працевлаштовані громадяни: про результати діяльності звітує міська...

Понад 200 тисяч до бюджету, працевлаштовані громадяни: про результати діяльності звітує міська робоча група Ковеля з питань легалізації виплати зарплати

835

В умовах воєнного стану незадекларована праця і неформальна економіка наносять невиправданої шкоди країні.

У Ковельській громаді продовжує працювати міська робоча група з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення на підприємствах, установах, господарствах усіх форм власності та серед фізичних осіб – підприємців щодо дотримання ними чинного законодавства про працю. Це стосується недопущення використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин, ухилення роботодавців від сплати податків, зборів та єдиного внеску при виплаті заробітної плати найманим працівникам.

Крім того, організовано роботу зі створення переліку тих суб’єктів господарювання, що не уклали трудові договори з найманими працівниками.

Упродовж чотирьох місяців цього року робоча група побувала у 158 суб’єктів господарювання.

​ За виконанням трудових функцій зафіксовано 41 працівника, з якими трудові відносини роботодавцями не оформлені. Завдяки вжитим заходам легалізовано працю 25 громадян. П’ять – здійснили державну реєстрацію як фізичні особи – підприємці. Також до місцевого бюджету додатково надійшло коштів на загальну суму понад 200 тисяч гривень.

Усіх роботодавців попереджено про ризики неоформлених трудових відносин та переваги легальної зайнятості.

Ліліана Герасимчук, завідувач сектору з питань
праці управління економічного
розвитку та торгівлі