Головна Економіка Проблеми функціонування шахт Волинської області необхідно вирішувати на найвищому рівні

Проблеми функціонування шахт Волинської області необхідно вирішувати на найвищому рівні

3408

14 травня 2018 року під головуванням міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігоря Насалика відбулася селекторна нарада з розгляду проблемних питань вугільної галузі та можливих шляхів їх вирішення. Так, у віртуальній студії ПрАТ «Волиньобленерго» працювали голова облдержадміністрації Олександр Савченко, начальник управління розвитку, інвестицій та євроатлантичної інтеграції Юрій Кресак, а також керівники вугледобувних підприємств області.

Для початку міністр енергетики та вугільної промисловості повідомив, що в Україні існує дефіцит газової групи вугілля. Відтак, необхідно збільшувати потужність шахт країни не менше, ніж на 15 %, або ж купувати вугілля в інших країнах.

– Я прихильник того, аби максимально зосередити фінансовий, кадровий та технологічний ресурс, щоб забезпечити необхідний рівень видобутку вугілля на українських шахтах. Якщо ми цього не зробимо, то «грош нам ціна». З іншого боку, вугілля життям шахтарів Україні не потрібне. Тому необхідно підвищити рівень техніки безпеки на вітчизняних копальнях, – зазначив Ігор Степанович.

Окрім того, Ігор Насалик розповів про зміну алгоритму роботи шахт Україні, що розпочали за дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Так, усі державні підприємства, в тому числі й вугільної промисловості, повинні мати казначейські рахунки для обслуговування. Система виглядає наступним чином: 70 % – фонд оплати заробітної плати, а також часткова оплата рахунків за електроенергію. Натомість третину коштів спрямують на забезпечення технологій, які сьогодні функціонують на шахтах.

Разом із тим, вже до кінця тижня планують закрити заборгованість із виплати заробітної плати, яка існує на державних підприємствах вугільної галузі.

– Нині існують всі економічні умови, аби вугільна галузь була високорентабельна. Зокрема, ціна дві тисячі 535 гривень – це європейська ціна на вугілля. Своєю чергою, Міністерство зобов’язалося здійснити реалізацію усієї необхідної продукції. А завдання генеральних директорів – налагодити виробничий процес, – додав міністр енергетики та вугільної енергетики України.

Не змогли оминути питання функціонування шах Волинської області. Але їх вирішення можливо лише на найвищому державному рівні. Тож передбачають зустріч Прем’єр-міністра України, профільного Віце-прем’єр-міністра та Міністра фінансів щодо пошуку додаткового фінансового ресурсу для розбудови шахти № 10 Нововолинська та подальшого функціонування шахти № 9.

Слід також зазначити, що вже завтра, 15 травня 2018 року, голова облдержадміністрації Олександр Савченко здійснить робочий візит до міста Нововолинська та вкотре зустрінеться із шахтарями краю.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.