Головна Економіка Проєкт Волинського обласного бюджету-2024: видатки у галузі спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного...

Проєкт Волинського обласного бюджету-2024: видатки у галузі спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання

410

В області триває формування обласного бюджету на 2024 рік. Так, до 1 грудня проходили бюджетні слухання головних розпорядників коштів, яким доведені граничні показники на 2024 рік. Депутати обласної ради разом з головними розпорядниками коштів працювали над формуванням видатків у кожній галузі.

Про результати бюджетних слухань у галузі спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання розповів директор департаменту культури, молоді та спорту ОДА Олександр Хвіщук.

За його словами, для реалізації на території Волинської області державної політики з питань фізичної культури та спорту, а також виконання відповідно обласної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2024-2025 роки департаментом фінансів ОДА були доведені відповідні граничні видатки до проєкту обласного бюджету на 2024 рік у розмірі 54-ох мільйонів 418 тисяч 400 гривень.

Для реалізації відповідно у нашому регіоні двох інших програм, зокрема обласної соціальної цільової програми з національно-патріотичного виховання та обласної соціальної цільової програми «Молодь Волині» передбачено 1 млн 138 тисяч гривень. На утримання Волинський обласний молодіжний центр – 838 тис, 300 тис. грн – заходи молодіжної політики та національно-патріотичного виховання,

Першочергово доведені видатки підуть на захищені статті: на заробітну плату та енергоносії. Адже згідно вищезгаданих програм передбачено утримання 8-ми закладів обласного рівня: обласна дитячо-юнацька спортивна школа, Волинська обласна дитячо-юнацька спортивна школа з видів боротьби, Волинська обласна дитячо-юнацька спортивна школа «Колос», Волинська обласна дитячо-юнацька спортивна школа для осіб з інвалідністю, центр фізичної культури та спорту для осіб з інвалідністю «Інваспорт», Волинський обласний центр фізичної культури та спорту «Спорт для всіх», школа вищої спортивної майстерності та Волинський обласний молодіжний центр.

На незахищені поточні видатки (придбання матеріалів, пожежна охорона, утримання будівель, послуги зв’язку та заходи) вищезгаданим установам передбачили необхідний мінімум розмірі 3 млн 886 тис. грн.

Бюджет 2024 року дуже обмежений, тож на деякі напрямки у галузі спорту фінансуванння на наступний рік не передбачали. Так, мова про: виплати ветеранам спорту, фінансування спортивних клубів з ігрових видів спорту, одноразові грошові винагороди кращим спортсменам з олімпійських та неолімпійських видів спорту для осіб з інвалідністю, збільшення щомісячних стипендії з олімпійських видів спорту, стипендії для 25-ти кращих спортсменів області, які є членами національних збірних команд України. А також наразі не передбачено коштів на фізкультурно-спортивну реабілітацію для учасників бойових дій, які зазнали інвалідності.