Головна Економіка Шачанин Андрій Корець став чемпіоном Європи у складі національної збірної України

Шачанин Андрій Корець став чемпіоном Європи у складі національної збірної України

5356

З 27 по 31 липня цього року в столиці Італії Римі проходив чемпіонат Європи з веслу­вання на човнах «Дракон» се­ред юніорів, юнаків та дорос­лих. Українська національна збірна команда з веслування 20 разів підіймалась на п’є­дес­тал пошани. Свою частку в цю перемогу вклав і шачанин Анд­рій Корець, нині – студент тре­­тього курсу училища фізичної культури у Львові. Раніше Анд­рій займався веслу­ван­ням у Шацькій ДЮСШ під керівницт­вом тренера Леоніда Цюп’яха.

Загалом за результатами зма­гань серед 17 країн-учас­ниць українці вибороли 21 зо­ло­ту медаль, 15 комплектів срі­б­них та 7 бронзових наго­род.

Тож вперше за всю історію континентальних змагань з вес­­лування на човнах «Дра­кон» українська збірна стала абсолютним чемпіоном та здо­була Кубок націй, ставши чем­піоном Європи. Друге місце по­сіла збірна Угорщини , на третій сходинці – команда Німеччини. Однією із найяскравіших на чем­піонаті була гонка – standard boat (Д-22) – 200 метрів – пре­м’єр (оpen) де українські спорт­смени вибороли перше місце з розривом у 3,3 секунди від спо­рт­сменів з Німеччини, що для дистанції на 200 метрів є ре­кор­дом. Саме в цій дис­тан­ції, а ще – дистанціях на 2 000 м, 500 м й змагався у складі ко­манди Андрій Корець.

Дівчата національної збірної стали абсолютними чемпіон­ками Європи з веслування на чов­нах «Дракон», виборовши перші місця у всіх дистанціях 200, 500 та 2 000 метрів. Свій вклад до медальної скарбнички України на змаганнях зробили й екіпажі ветеранів, здобувши для України 9 золотих, 4 срібних комплектів нагород, а також одну «бронзу».

Минулого року 5 команд з Ук­раїни брали участь у змаганнях, які проходили в Чехії, в складі однієї з них – львівського «Ота­­­ману» – також був Анд­рій Ко­рець. Тоді команди ви­бороли 7 медалей. Зараз Анд­рій ак­тивно готується до чем­піо­на­ту України, який відбу­де­ться 27 серпня у Полтаві, але вже у змаганнях на каное та бай­дар­ках. У вересні цього року в ро­сійській столиці стар­тувати­ме чемпіонат світу з веслу­ван­ня на човнах «Дра­кон», де ко­ман­да повинна гідно відстояти своє звання во­­лодаря європейсь­ко­го Кубку націй. Восени від­будеться засідання Конгресу федерацій, де буде прийняте остаточне рішення щодо краї­ни-господарки конти­нен­таль­но­го чемпіонату 2021 року. Україна впевнена на 90%, що єв­ропейський чемпіонат про­ходитеме саме на її території. Тож вітаємо Андрія з черго­вою перемогою  та бажаємо по­дальших успіхів.

Віта ШЕПЕЛЯ.