Головна Економіка Шачанин став другим у трофі-рейдах

Шачанин став другим у трофі-рейдах

3969

18 травня Андрій Печук, учень 10 класу Шацької ЗОШ І-ІІІ ст., привіз додому свою першу нагороду – він став зі своїм напарником – 39-річним Богданом Кукуріком – другим у ІІ етапі Кубка Львова з трофі-рейдів, який відбувся 18 травня і був організований Автомобільною федерацією України. Учасників у трьох залікових групах зібралося небагато, але боротьба, як говорить Андрій, була дуже запеклою. Усі відзначили неймовірну склад­ність, непередбачуваність при взятті контрольних точок, старанно поставлених організаторами. Ці змагання у хлопця стали другими у його житті, та результат, думаю, стане стимулом для подальших, чергових перемог.

Вперше Андрій наважився взяти участь у змаганнях на квадроциклах з трофі-рейдів ще восени минулого року, але там його час не зараховували, оскільки хлопець не робив ніяких грошових внесків, а просто хотів випро­бувати свої сили роботи в команді. Та й цього разу, визначившись із напарником лише за кілька хвилин до початку змагань (ним спочатку мав стати на рік старший за Андрія хлопець, та його квадроцикл не встигли відремонтувати), наш земляк сподівався на непоганий ре­зультат. Знав, що у перегонах буде дуже важко, але спортивний азарт, завзятість та наполегливість зробили свою справу. 

Провівши 8 годин 38 хвилин у квадроциклі (це загальний час подолання траси), довелося напарникам подолати чимало переш­код, випробовуючи один одного на здатність працювати в команді, допомагати один одному. Загалом же заявки на змагання на квадроциклах подали 14 учасників, трохи більше – на позашля­ховиках, тож суперники буди дуже серйозними. А наймолодшим серед них був юний шачанин.

– Бувало, вибиратися доводилося з води, яка сягала мені до грудей, – ділиться враженнями юнак. – Фари квадроцикла, бам­пер повністю були у воді. Дивом вдалося виїхати звідти неушкодженими. Вибиралися і з великих ям, бо­літ, прив’язавши троси до дерева. Та іноді й троси не вит­ри­мували такого наван­таження – рвалися, мов нитки. Небезпечними були спуски з кру­тих піщаних вершин, коли не перевернутися було дуже мало шан­сів, а гальма в таких випадках мало чим допомагали… Іноді зупинятися доводилося навіть бампером у дерево (добре, що бампер міцний – витримав!). А ще приходилося лагодити транспорт просто в дорозі, бо при собі мали необхідні інст­рументи.

Щодня Андрій проводить за кермом квадроцикла 1-2 години, тож такий тривалий час, проведений на змаганнях – понад 8 годин – став для нього справжнім випробуванням. Більш звик хлопець кататися по рівнинних трасах. А ці змагання стали для нього неабияким досвідом. За роки, відколи хлопець опанував їзду на квадроциклі, почав вчитися сам його ремонтувати. Тож тепер, при  потребі, без проблем може будь-що полагодити. Запчастини також замовляє сам, більшість з них шукає по сайтах, де постачання йде із Польщі та США. Каже, що так – набагато дешевше, та й запчастини більш якісні. 

Влітку планує Андрій взяти участь у таких популярних міжнародних змаганнях, як «Україна-Трофі», які щороку проводяться з 1 по 7 липня.

– Чи зможу я фізично витримати таке навантаження – про­вести по 9 годин щодня за кермом – не знаю, але пробувати точ­но буду, – говорить юний трофірейдер, за якого, сподіваюся, вбо­ліватимуть не тільки батьки та вся рідня, а й жителі району.

Віта ШЕПЕЛЯ.