Ковель приймав форум міст залізничників. Він проходив у рамках проєкту зі створення нових експортно-логістичних можливостей для бізнесу. Під час заходу говорили про інтеграцію з ЄС водних, авто та залізничних шляхів України на прикладі євроколії Ковель-Хелм.
Серед учасників заходу — голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, заступниця начальника Волинської обласної військової адміністрації Вікторія Левчук, начальник районної військової адміністрації Ольга Черен, заступник голови Агентства відновлення Роман Комендант, представники Коростеня, Здолбунова, Жмеринки, Сарн, Вараша, Києва, Львова, Рівного, АТ «Укрзалізниця», депутати Ковельської міської та районної ради, підприємці.
До розмови онлайн доєднались: голова Комітету ВРУ з питань місцевого самоврядування Олена Шуляк, комерційний директор БТК терміналу міжнародного порту Клайпеда Руслан Малінін, заступник директора ДУ “Офіс з розвитку підприємництва та експорту” Андрій Литвин.
Вітаючи гостей, міський голова Ігор Чайка відзначив значимість проєкту, у якому Ковель бере участь.
– Усі міста залізничників відчувають, наскільки перспективною і відповідальною є ініціатива, адже нині увага держави, міжнародних організацій привернута до залізниці, як основного перевізника. Цей форум – пошук нових шляхів логістики, і це – залізничні вузли. Для Ковеля надзвичайно важливим є відновлення вузької колії, що сприятиме економічному розвитку міста, – наголосив мер.
Під час панельних дискусій неодноразово наголошувалось, що Ковель – це старт найшвидшого шляху національного виробника до Варшави та морських портів Балтії. Майже всюди українські товари на шляху до Європи треба перевантажувати з колії радянського стандарту на європейську. Одним з виключень є наше місто. Ми маємо пряму залізничну колію європейського стандарту, якою можна здійснити перевезення аж до Лондона.
Йшлося, що нині потрібно технічно налагодити цей процес, аби його пришвидшити і дати змогу більшій кількості вантажів прямувати до Європи.
Проєкт зі створення нових експортно-логістичних можливостей для МСП у Ковелі та громадах-партнерах (Здолбунів, Жмеринка, Коростень) здійснюється в межах програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується ЄС та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ Ukraine) GmbH.